aktualizováno 18. 6. 2021

Akrobati nad střechami domů, divadla pro děti, on-line koncert Čechomoru. Začíná kulturou nabitý víkend

Zahradní slavnosti, které se konají už tento víkend, otevírají kulturní léto v Českém Krumlově. Nabídnou program opravdu pro každého, pro děti, pro vyznavače bluesové muziky i popu, pro ty, kteří hledají historicky laděnou podívanou a třešničkou, ze které se bude tajit dech, budou akrobatické přechody artistů na laně, jež povede nad střechami centra města.

Hlavní program Zahradních slavností se odehraje v sobotu 19. června, už od pátku se ale koná na náměstí Svornosti řemeslný trh a během odpoledne a večera bude natažena nad střechami domů slackline, což je popruh, na kterém slacklineři předvádějí nejrůznější artistické kousky. Nebude to podívaná pro slabší povahy, neboť dvě lajny povedou vysoko nad zemí, a to od vyhlídky na 5. zámeckém nádvoří k Hrádku pod zámeckou věží na 2. nádvoří v délce 250 metrů a druhá highline v délce 232 metrů spojí Hrádek s Hotelem Růže. Do Krumlova přijede své triky předvést sedm špičkových sportovců ze všech koutů země.

Na sobotu mají slacklineři na programu přechody po lajnách v dobových kostýmech postav commedia dell'arte ze zámeckého Maškarního sálu, vyzkouší tu také novinku – přejezd na slackboardu. Odvážlivci, kteří by si chtěli vyzkoušet tento nový sport, který se ve světě i u nás začíná těšit velkému zájmu, budou mít možnost v Pivovarské zahradě, kde budou v sobotu zkušení lektoři pořádat workshopy pro širokou veřejnost. Slacklineři zde předvedou show plnou salt a dalších triků. Časový harmonogram, kdy a kde slacklineři vystupují, je k dispozici zde.

Program pro nejmenší diváky nabídne Městský park s dětskou zónou, kde se budou hrát divadélka a písničky pro děti s dalšími doprovodnými aktivitami. Jelení zahrada se stane koncertní zónou, vystoupí zde oblíbení krumlovští muzikanti, např. Bryce & Co, kapela Situace, PT Band a další. Kláštery nabídnou program zaměřený na historická umění, v Klášterní zahradě bude připravena degustace vín, Regionální muzeum chystá Muzejní noc.

V neděli 20. června křtí v Klášterech svou nejnovější desku Radosti života hudební skupina Čechomor. Obal desky namaloval českokrumlovský výtvarník Jindra Čapek, jehož výstavu aktuálně Kláštery hostí. Křest proběhne od 20 hodin přes on-line vysílání na sociálních sítích spolu s koncertem kapely.

Zahradní slavnosti pak dál pokračují i další sobotu 26. června. Kompletní program Zahradních slavností je dispozici na www.ckrumlov.info.

Pořadatelé: město Český Krumlov, Městské divadlo Český Krumlov, o.p.s., DMO Český Krumov, z. s. (destinační management oblasti Český Krumlov Region), Českokrumlovský rozvojový fond, spol. s r.o., Sdružení cestovního ruchu Český Krumlov

Celoroční generální partner: Budějovický Budvar, n. p.

Hlavní partner: Schwan Cosmetics CR, kudyznudy.cz, #světovéČesko 

Mediální partneři: JČ1 – Televize jižní Čechy, Českokrumlovský deník

Partneři: Jan Hotels – Hotel Růže Český Krumlov, Státní hrad a zámek Český Krumlov, Historický pivovar Český Krumlov, Dům dětí a mládeže Český Krumlov, Rodinné centrum Krumlík, Restaurace Depo

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: