aktualizováno 1. 11. 2022

Z budovy radnice byla sejmuta ukrajinská vlajka

Vedení Českého Krumlova rozhodlo o sejmutí ukrajinské vlajky z budovy radnice. „Vlajku jsme sundali před státním svátkem, abychom akcentovali české státní symboly. Nic se ale nemění na tom, že nadále podporujeme ukrajinskou komunitu ve městě a jsme připraveni být nápomocni ve věcech, které se týkají jejich pobytu u nás,“ říká starosta Alexandr Nogrády.

„Nejsme jedinou radnicí, kde byla ukrajinská vlajka sundána. V Deníku proběhla anketa, kde se 80 % veřejnosti přiklánělo, aby radnice zůstaly bez tohoto symbolu a byly neutrální,“ dodává místostarosta Dalibor Uhlíř.

„Většina čtenářů Deníku chápe, že by se samospráva neměla žádným výrazným způsobem zapojovat do mezinárodní politiky, její místo je ve správě místních věcí a mezinárodní politika náleží vládě,“ doplňuje radní Zdeněk Zajíček.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: