aktualizováno 24. 2. 2023

Koalice se rozšířila, dalším místostarostou je Robin Schinko

Zasedání Zastupitelstva města Český Krumlov přineslo ve čtvrtek 23. února změny ve vedení radnice. Ke stávají koalici se přidalo hnutí Občané patrioti, jehož člen Robin Schinko se také nově stal místostarostou a radním.

Dvanáctičlenná koalice, která od komunálních voleb vede město Český Krumlov, navázala na model povolebních vyjednávání a rozšířila se o hnutí Občané patrioti (OPAT). Koalice se tak rozrostla o tři zkušené odborníky v různých sférách činností, zejména pak v oblasti stavebnictví a urbanismu. Robin Schinko bude mít na starost oblast územního plánování a zasedne také v radě města a ve funkci neuvolněného místostarosty, Jan Ungerman se bude věnovat dopravě, investicím a správě majetku, třetím koaličním zastupitelem je Jaromír Maurer.

„Stávající koaliční partneři vítají rozšíření o nové členy, protože již od povolebních schůzek vědí, že máme společné zájmy v rozvoji našeho města. Už teď jsou zástupci OPAT aktivní v pracovních skupinách a komisích,“ uvádí starosta Alexandr Nogrády.

Podle zastupitelů zvolených za OPAT je vstup do koalice příležitostí intenzivněji se podílet na chodu města v oblastech, které patří k volebním prioritám OPAT. „Chceme posílit stávající tým, zejména po odborné stránce,“ říká Robin Schinko.

Rozšíření počtu partnerů vnímá stávající vedení jako posílení stability koalice pro další činnost, která díky tomu bude efektivnější a flexibilnější. „Po volbách naše spolupráce, která by vyústila v podpis koaliční smlouvy, nevyšla, ale stále jsme věřili, že k naší vzájemné dohodě dojde, protože nad budoucností Českého Krumlova přemýšlíme velmi podobně,“ dodává starosta.

Počet radních zůstává na sedmi členech, proto aby mělo hnutí OPAT zde své zastoupení, rezignoval na funkci radního Filip Vojta (ANO 2011) a radu doplní uvedený Robin Schinko.

Koalici v Českém Krumlově nyní tvoří 15 zastupitelů ze stran a hnutí: ANO 2011, Český Krumlov rozumem a srdcem – NEZÁVISLÍ, Občanská demokratická strana, Krumlováci – koalice pro změnu s podporou hnutí Volba pro kraj, Žijeme Krumlovem s podporou Svobodných, Občané patrioti.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: