aktualizováno 5. 5. 2021

Český Krumlov si připomene konec II. světové války v komorním duchu

Nadcházející sobotu 8. května 2021 proběhne v Českém Krumlově připomínka 76. výročí konce II. světové války v komorní atmosféře.

V 11.00 hodin se uskuteční pietní akt na náměstí Svornosti, kdy starosta Dalibor Carda spolu se senátorem Tomášem Jirsou, Aaronem Burgem z Velvyslanectví USA, Michalem Mojžíšem z Československé obce legionářské a Martinem Lobíkem ze Sdružení cestovního ruchu Český Krumlov položí květiny k pamětní desce na budově radnice na paměť válečných letců z českokrumlovského regionu. Následně květiny pokladou i k pamětní desce na paměť vojáků 26. pěší divize armády USA, která je osazena na hotelu Old Inn.

„Bohužel letos se vzhledem k omezením neuskuteční tradiční doprovodný program – ukázka bitvy ani slavností koncerty. Věříme, že se k těmto oblíbeným akcím budeme moci vrátit příští rok,“ uvádí starosta Dalibor Carda.  

Pieta se na náměstí uskuteční bez proslovů k veřejnosti, pouze zazní česká a americká státní hymna. „Lidé se samozřejmě mohou přijít na náměstí podívat, ale je třeba, aby dodrželi rozestupy a měli ochranu dýchacích cest,“ dodává starosta.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: