aktualizováno 23. 1. 2023

Přechod na Plevně

V poslední době se na přechodu na Plevně v Budějovické ulici v Domoradicích stalo několik vážných nehod, kdy tu auto srazilo chodce. Bohužel to nejsou v tomto místě ojedinělé případy. Město vnímá závažnost tohoto nebezpečného úseku a velmi intenzivně řeší problém umístění přechodu a jeho zabezpečení.

V tuto chvíli je dokončena studie, která řeší úpravu celého úseku Budějovické ulice. „Nyní jsme ve fázi projektové přípravy, tento přechod je nově naprojektován do užšího prostoru, aby chodci nepřecházeli v nejširším místě ulice. Také autobusové zastávky čeká přesunutí o několik metrů. K realizaci těchto úprav dojde ale až začátkem příštího roku. Do té doby proto hledáme řešení, jak zabezpečit stávající přechod, abychom co nejvíce eliminovali ohrožení chodců,“ říká starosta Alexandr Nogrády.

Největší úskalí představuje osvětlení. Přechod osvětluje lampa pouze z jedné strany silnice, na druhé straně není přivedena elektřina. Odbor správy majetku a investic nyní hledá způsob, jak přechod lépe osvětlit, a to co nejrychleji bez odkladů, aby se zabránilo dalším případným neštěstím. Odbor dopravy a silničního hospodářství zajistí lepší značení přechodu, a to jak vodorovným značením, tak i svislými značkami, aby řidiči byli na existenci přechodu dostatečně upozorněni a včas si ho všimli.

V tuto chvíli je absolutní prioritou zajištění bezpečnosti chodců, než bude úprava celého úseku hotova. „A apeluji i na chodce i řidiče, aby v tomto místě byli zvlášť obezřetní,“ dodává starosta.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: