aktualizováno 30. 4. 2021

Nový přechod propojí cyklostezku

V příštím týdnu začne výstavba nového přechodu pro chodce na Chvalšinské ulici (silnice I/39) v Českém Krumlově. Přechod propojí dokončenou cyklostezku na obou stranách silnice v úseku Jelení zahrady a protějšího autoservisu nedaleko zimního stadionu.

„Na přechodu se vybuduje středový ochranný ostrůvek, podobný jako je u nemocnice. Samozřejmě bude přechod osvětlen a upraví se povrch komunikace,“ uvádí starosta Dalibor Carda.

Po dobu prací od 3. do 30. května 2021 bude provoz na místě řízen kyvadlově světelnou signalizací. V případě tvorby kolony převezmou řízení dopravy pracovníci stavby. Pěší provoz bude přesměrován mimo prostor stavby.

Výdaje na výstavbu přechodu dosáhnou 1,2 milionu korun.  

Dopravně inženýrské opatření je k dispozici zde

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: