aktualizováno 26. 4. 2022

Na zastávkách MHD jsou nainstalované displeje, které zobrazí čas příjezdu autobusu

Cestující českokrumlovskou městskou dopravou budou mít zanedlouho přesné informace o časech příjezdu jednotlivých spojů. Údaje získají z nových označníků s elektronickým displejem, které na zastávky instaloval provozovatel MHD, společnost ČSAD AUTOBUSY České Budějovice, a. s. Novou technologií bylo v předchozích dnech vybaveno 15 zastávek.

Displeje fungují na principu elektronického inkoustu a mají solární napájení. „Budou se na nich zobrazovat údaje o odjezdech autobusů, které budou vycházet z reálného provozu. Díky tomu budou mít cestující přesné informace o tom, kdy jejich spoj přijede,“ řekl Karel Coufal, ekonomický ředitel ČSAD AUTOBUSY České Budějovice. Kromě Českého Krumlova společnost osadí celkem 75 smart displeji i zastávky v dalších jihočeských městech, kde zajišťuje provoz MHD, a to v Písku, Vimperku a Milevsku. 

Zastávky v Českém Krumlově jsou nyní nainstalovány a jsou ve fázi programových úprav a „učení“ systému reálných příjezdů autobusů dle provozu. V testovacím provozu zobrazují nyní displeje informace o odjezdech MHD dle jízdního řádu. Finální dokončení a plné zprovoznění označníků proběhne do poloviny června.

Označníky MHD, zdroj: oKSOznačníky MHD, zdroj: oKS

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: