aktualizováno 28. 4. 2022

K výročí konce 2. světové války bude k vidění vojenský tábor

V sobotu 7. května proběhne v Českém Krumlově několik akcí, které připomenou 77. výročí ukončení 2. světové války.

Sobotní program začne v 10.30 hodin na náměstí Svornosti, kde zahraje Swingový orchestr a Dechový orchestr českokrumlovské základní umělecké školy.

V 11.00 hodin se uskuteční pietní akt na náměstí Svornosti, kdy vedení města a významní hosté položí květiny k pamětní desce na budově radnice, jež připomíná válečné letce z českokrumlovského regionu. Následně květiny pokladou i k pamětní desce na paměť vojáků 26. pěší divize armády USA, která je osazena na Hotelu OLDINN. O hudební doprovod se postará pěvecký sbor Bellaria Český Krumlov.

„Na dvě předešlá výročí jsme nemohli kvůli covidovým opatřením pozvat veřejnost, proto mě teď těší, že se opět můžeme všichni sejít a uctít památku válečným obětem a hrdinům společně,“ zve na oslavu osvobození starosta Dalibor Carda.

Odpolední program se bude konat v Hostinci Depo. V 15.00 hodin se tu zavzpomíná na nedávno zesnulého Emila Kintzla, učitele a velkého znalce Šumavy. V 16.00 hodin zahrají Wild Sticks a od 18.00 vystoupí band s příznačným názvem Kapela, která nikdy nevystoupí.

Po celý den (od 10.00 do 18.00 hodin) budou mít zájemci možnost prohlédnout si v Jelení zahradě dobový vojenský tábor s vybavením a technikou, navíc ve 14.00 a 17.00 hodin i s odborným komentářem.

Oslavy 77. výročí osvobození v Českém Krumlově pořádá město Český Krumlov a Sdružení cestovního ruchu Český Krumlov ve spolupráci s Klubem vojenské historie Gabreta a Southern Garage a za podpory senátora Tomáše Jirsy. 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: