aktualizováno 3. 5. 2021

Obřadní síň na hřbitově prochází opravou. Pohřby se dočasně konají v náhradních prostorech

Nové vstupní dveře, osvětlení, úpravy zázemí a další opravy čekají obřadní síň na hřbitově v Českém Krumlově. Smuteční obřady se tak musí přesunout do náhradních prostor v okolí.

Do 4. června 2021 bude probíhat oprava obřadní síně na městském hřbitově v Českém Krumlově. „Součástí opravy jsou stavební úpravy prostoru obřadní síně včetně osazení nových vstupních dveří, instalace podhledů s integrovaným osvětlením a úpravy prostor v zázemí určených pro pozůstalé a personál. Rovněž se vybuduje nová nástupní rampa, která bude umožňovat bezbariérový přístup do obřadní síně,“ uvádí místostarosta Josef Hermann.

Smuteční obřady bude nutné po dobu stavebních prací zajistit v náhradních prostorech. V Českém Krumlově dočasně hřbitovní obřadní síň nahradí kaple sv. Martina v městském parku, kde lze mimo církevního obřadu uspořádat i civilní obřad. Dále je pak možné smuteční obřady uspořádat v obřadních síních ve Vyšším Brodě, v Horní Plané a v Českých Budějovicích.

Uvedené opravy a úpravy smuteční síně a jejího zázemí jsou prvním krokem komplexních úprav areálu hřbitova a přijdou zhruba na dva miliony korun. Takto opravené stávající prostory by měly sloužit svému účelu dalších zhruba pět až šest let, než se podaří vybudovat zcela novou obřadní síň s náležitým zázemím. Ta by měla vycházet z již zpracované architektonické studie. V příštím roce by měly být hotovy další stupně projektové přípravy.

„Komplexní rekonstrukce areálu městského hřbitova je projektově připravena a již nám nic nebrání vybrat v soutěži dodavatele a vlastní práce zahájit ve druhé polovině roku. Rekonstrukci chceme dokončit v příštím roce,“ vysvětluje místostarosta.

Při rekonstrukci dojde k opravě povrchů cest a chodníků včetně jejich odvodnění, zrekonstruují se rozvody vody a elektřiny, doplní se lavičky a odpadkové koše a provede se celková revitalizace zeleně v celém areálu.

Celkové náklady jsou rozpočtovány na 43 milionů korun. „Jelikož se jedná o poměrně značnou částku a neexistuje žádný vhodný dotační titul na spolufinancování, požádali jsme o spolufinancování Jihočeský kraj z nově zřízeného Krajského investičního fondu,“ dodává místostarosta.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: