aktualizováno 1. 4. 2021

Město promíjí podnikatelům poplatek za předzahrádky, reklamní stojany a svoz odpadu

Pomoci v současné epidemii se dostane podnikatelům v Českém Krumlově. Do konce dubna město promine poplatek za svoz odpadu a do konce června také poplatek za předzahrádky a reklamní stojany.

S dalšími úlevami propodnikatele přichází město Český Krumlov. Po snížení nájemného o čtvrtinu nyní do konce června odpustí poplatek za zábor veřejného prostranství v podobě hostinských předzahrádek a umístění reklamních stojek. Zároveň do konce dubna promíjí podnikatelům poplatek za svoz a likvidaci odpadu. Město tak reaguje na základě žádosti Sdružení cestovního ruchu Český Krumlov o podporu v ekonomické krizi.

„V současné chvíli nemůžeme chtít po původcích odpadů, aby platili za svoz, když mají zavřené provozovny. Jistá úleva pro provozovatele bude i odpuštění poplatku za předzahrádky, přestože je rozpočet města už tak dost napnutý. Nicméně jsme si vědomi současné těžké situace, ve které se řada provozoven ve městě nachází, proto chceme přispět k jejímu zvládnutí, než se činnost restaurací a dalších podniků opět nastartuje,“ uvádí místostarosta Josef Hermann.

Odpuštěním poplatků město přijde ze svého rozpočtu o 1,5 milionu korun za svoz a likvidaci odpadu z podnikatelské činnosti a o tři čtvrtě milionu korun za předzahrádky.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: