aktualizováno 30. 9. 2021

Obřadní síň na hřbitově v Českém Krumlově prošla rekonstrukcí

Nové topení, vstupní dveře, elektroinstalace, nájezdová rampa, ozvučení a další úpravy byly dokončeny v obřadní síni na českokrumlovském hřbitově.

V důstojné místo se po letech nevyhovujícího stavu proměnila obřadní síň na městském hřbitově v Českém Krumlově. Celý prostor prošel rozsáhlou rekonstrukcí. „Opravily se stěny a strop, který se snížil a zateplil. Kompletně se provedla nová elektroinstalace, měnilo se topení, u vstupu se postavila opěrná zídka pro bezbariérový přístup po nové nájezdové rampě,“ vyjmenovává hotové práce starosta Dalibor Carda.

Stavební práce se týkaly i opravy schodů u vstupu, vyměnily se vstupní dveře a staré zábradlí nahradilo nerezové. Také interiér značně prokoukl, lavice dostaly nové čalounění a nátěr a nad katafalkem se opravila sádrová plastika od sochaře Stanislava Zadražila. Nové je i dřevěné obložení stěn a osvětlení.

Obřadní síň nyní také disponuje novou audiovizuální technikou, v síni je nainstalovaný projektor na promítání fotografií a videí a novinkou je možnost živého přenosu obřadu. „Pokud si pozůstalí přejí snímat obřad pro ty, kteří se nemohli pohřbu zúčastnit, tak je to možné prostřednictvím nové kamery. Přes přístupový kód tak mohou obřad sledovat z domova,“ uvádí starosta. Zmodernizovalo se také ozvučení a reproduktory jsou nyní umístěné i před síní pro případy, kdy se hosté do obřadní síně nevejdou, tak aby obřad slyšeli i venku.

Rekonstrukce obřadní síně vyšla na dva miliony korun a opravy budou dál pokračovat na podzim, kdy se zrekonstruují toalety pro veřejnost a v plánu je i oprava fasády budovy. Takto opravené stávající prostory by měly sloužit svému účelu do té doby, než se podaří vybudovat zcela novou obřadní síň s náležitým zázemím, která bude vycházet ze zpracované architektonické studie.  

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: