aktualizováno 10. 9. 2021

Městský úřad Český Krumlov má nového tajemníka

Moderní městský úřad efektivně vykonávající svěřené úkoly s důrazem na profesionální a kvalitní poskytování služeb veřejnosti. Právě s takovou vizí nastupuje na českokrumlovský městský úřad nový tajemník Jan Lippl.

V pondělí 6. září jmenoval starosta města Dalibor Carda nového tajemníka Městského úřadu Český Krumlov. Do vedení úřadu se 150 zaměstnanci nastoupil sedmatřicetiletý Jan Lippl. Prostředí českokrumlovského úřadu mu ale není vůbec neznámé. Působí zde již od roku 2009 na vedoucích pozicích v oblasti IT.

„Přestože lze určitě navázat na práci mého předchůdce, vnímám na cestě k moderně fungujícímu městskému úřadu řadu úkolů,“ říká Jan Lippl.

Mezi jeho záměry patří například vytvoření tzv. katalogu poskytovaných služeb s důrazem na proklientský přístup, zavedení jednotného systému řízení rozvojových projektů nebo realizace sběru podnětů a zpětné vazby od občanů a klientů úřadu s jejich pravidelným vyhodnocováním.

„V personální oblasti považuji za klíčové, aby městský úřad zaměstnával tým lidí motivovaných podat maximální profesionální výkon, díky kterému bude z úřadu vždy odcházet spokojený občan v duchu hesla spokojený pracovník = spokojený klient. Rád bych proto zavedl etický kodex zaměstnance či nastavil efektivní systém vzdělávání a osobního rozvoje zaměstnanců,“ dodává Jan Lippl.

Jan Lippl střídá na pozici tajemníka Radima Roučeho, který ve funkci působil deset let.

Tajemník úřadu je zaměstnancem města a je odpovědný starostovi za plnění úkolů úřadu v samostatné i přenesené působnosti. Tajemník řídí a kontroluje činnost zaměstnanců města a je pracovněprávně přímým nadřízeným vedoucích odborů a samostatných oddělení.

Jan Lippl, zdroj: oKSJan Lippl, zdroj: oKSJan Lippl, zdroj: oKSJan Lippl, zdroj: oKS

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: