aktualizováno 1. 3. 2022

Zasedání Krizového štábu 28. února 2022

Dne 28. 2. 2022 zasedal Krizový štáb ORP Český Krumlov, který řešil základní otázky, týkající se příchodu válečných uprchlíků z Ukrajiny a zajištění jejich základních potřeb.

U nově příchozích občanů Ukrajiny je nutná registrace na Odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra ČR (OAMP), Odbor cizinecké policie, Pražská tř. 1257/23, 370 01 České Budějovice, kde bude vydáno povolení na 90 dnů a poskytnuta případná pomoc s ubytováním. V případě potřeby bude transfery do ubytovacích kapacit zajišťovat Hasičský záchranný sbor.

Od čtvrtka 3. března je plánováno Jihočeským krajem zprovoznit Krajské asistenční centrum pomoci (KACPU) pro prvotní odbavení příchozích občanů Ukrajiny. Provoz bude stanoven 24 h/denně. Zde budou moci lidé vyřešit prvotní odbavení, ubytování, poskytnutí zdravotní péče, humanitární pomoc. Pokud byste rádi pomohli jako dobrovolníci v uprchlickém centru zašlete nabídku na pomahameUkrajine@kraj-jihocesky.cz.

Krizový štáb aktuálně prověřuje podmínky a možnosti ubytování pro občany Ukrajiny. Město již obdrželo nabídky soukromých subjektů a organizací s volnou ubytovací kapacitou. Pokud nemáte koho ubytovat, a přesto byste ubytování rádi nabídli vyplňte tento formulář https://www.kraj-jihocesky.cz/nabidky-ubytovani.

Zastupitelstvo města Český Krumlov dne 24. 2. 2022 rozhodlo o vyčlenění části prostředků na pomoc Ukrajině. Jedná se o částku 250 tisíc korun s tím, že konkrétní účel a způsob využití byly svěřeny do kompetence starosty města.

Nemocnice Český Krumlov, a. s. avizovala, že bude možné za účelem pomoci zakoupit v lékárně zboží za pořizovací ceny, které následně nemocnice doručí do potřebných míst na Ukrajinu.

Ve spolupráci s Nemocnicí Český Krumlov, a. s. a se základními školami je řešeno zajištění stravy pro ubytované občany Ukrajiny.

Městská policie Český Krumlov zřídila sběrné místo na adrese Nemocniční 586, Český Krumlov 381 01. Sbírka bude prodloužena na základě požadavků organizátorů, kteří zjistí konkrétní potřeby na Ukrajině. Seznam materiálu bude upřesněn prostřednictvím informačních kanálů města v následujících dnech. Zatím nejsou požadavky na oblečení. Více informací o tom, co je třeba darovat se dozvíte na čísle +420 702 798 587.

Pro potřeby ukrajinských uprchlíků je v Českých Budějovicích zřízena krizová linka s číslem +420 800 255 255. Prostřednictvím krizové linky mohou Ukrajinci získat potřebné informace, které jim pomohou získat azyl v ČR.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: