aktualizováno 1. 2. 2022

Krumlováci hlasují pro projekty svých sousedů

Z nápadů od obyvatel, které obdržela krumlovská radnice v rámci pátého ročníku participativního rozpočtu, postupuje do finálového výběru devítka námětů. O vítězných projektech, které se budou realizovat, rozhodnou Krumlováci hlasováním.

Do pátého ročníku participativního rozpočtu, ve kterém předkládají sami obyvatelé své nápady, čím vylepšit okolí svých domovů, přišla necelá třicítka námětů. Z návrhů následně odborná komise vybrala projekty, které splňují podmínky participativního rozpočtu a postupují tak do hlasování, ve kterém obyvatelé Krumlova rozhodnou, jaké projekty se zrealizují.

Obyvatelé mohli v rámci celého území města navrhnout projekty až do výše jednoho milionu korun.  Krumlováci mohou hlasovat až pro tři libovolné návrhy. „Realizovány budou projekty dle pořadí z hlasování až do vyčerpání množství prostředků co nejvíce se blížícímu přidělenému milionu korun, šanci uspět tedy mají projekty velké, střední i ty nejmenší,“ vysvětluje starosta Dalibor Carda.  

Elektronické hlasování je spuštěno od 1. února a potrvá do 15. února 2022 na www.rozpocet.KrumlovSobe.cz.

„Mezi postupující projekty se dostal například návrh na rozšíření dětského hřiště na Plešivci, revitalizace relaxační zóny na sídlišti Mír, instalace přístřešku u autobusové zastávky v Domoradicích nebo přidání košů na tříděný odpad v centru,“ vyjmenovává náměty starosta.

Seznam všech projektů a podrobné informace k jednotlivým projektům najdete na www.rozpocet.KrumlovSobe.cz.

Co s nepostupujícími projekty?

Ne všechny neúspěšné projekty jsou odsouzeny k zániku. Přestože některé návrhy nesplňovaly podmínky participativního rozpočtu, např. doba jejich realizovatelnosti je delší než jeden rok, či náklady přesahují milion korun, město s nimi i tak do budoucnosti počítá v rámci dalších investičních aktivit.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: