aktualizováno 17. 3. 2022

Město vytváří databázi nabídek pomoci uprchlíkům. Snadněji pak bude koordinovat zajištění potřebných věcí i služeb

Město Český Krumlov chce efektivněji propojovat nabídky pomoci od obyvatel s žádostmi o materiální a další podporu v nouzi uprchlíků. Připravilo proto databázi, do které obyvatelé mohou zaregistrovat svou formu pomoci, ať už v podobě nabídek na zajištění hmotné pomoci, nebo třeba dobrovolnických aktivit.

Nabídky pomoci od obyvatel, a zároveň žádosti ukrajinských uprchlíků po věcech i službách se v Českém Krumlově od začátku uprchlické krize sbíhají na městském úřadu. Pracovníci úřadu dennodenně komunikují s ubytovateli, se zaměstnavateli, s dobrovolníky a řeší jejich možnosti pomoci na jedné straně a na straně druhé se na úřad obrací lidé z Ukrajiny, kteří pomoc potřebují.

„Přicházejí nám nabídky nejen na darování potravin nebo oblečení, ale také například na doučování češtiny pro ukrajinské děti, organizace nabízí volnočasové aktivity apod. A protože tato agenda narůstá, tak bylo nutné přijít s efektivnějším řešením pro evidenci nabídek pomoci, abychom byli schopni pružně reagovat na nabídku a poptávku,“ říká Jan Lippl, tajemník úřadu a hlavní koordinátor týmu pro organizaci pomoci uprchlíkům.

Všichni, kteří chtějí nabídnout pomoc jakéhokoli druhu, mohou vyplnit formulář, prostřednictvím kterého úřad získá databázi nabízených věcí a služeb. Následně dle poptávky zajistí propojení kontaktů nabízené a vyžádané pomoci.

„Pokud například někdo nabídne skříň, tak ji zaevidujeme, a až po ní bude poptávka ze strany uprchlíků, tak snadno a rychle zajistíme, aby se nabídka a poptávka spárovaly,“ dodává tajemník.

FORMULÁŘ PRO NABÍDKY POMOCI

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: