aktualizováno 13. 10. 2022

Omezení dopravy a provozu MHD na Plešivci

Od 17. do 21. října 2022 bude doprava na Plešivci zásadně omezena v souvislosti s výstavbou chodníku a přechodu u nového Penny marketu. V ulici 5. května se bude frézovat vozovka, pokládat nový povrchu a budovat přechod pro chodce s dělícím ostrůvkem. Úsek silnice podél Penny marketu tak bude po polovinách uzavřen.

V první etapě 17. a 18. října bude uzavřena polovina vozovky na straně u marketu. Provoz na silnici a v přilehlé křižovatce nebude uzavřen a bude řízen semaforem.

V další etapě od 19. do 21. října budou práce probíhat na druhé polovině vozovky, čímž dojde k uzavření křižovatky do sídliště Plešivec. Provoz na silnici bude opět řízen semafory, ale pro vjezd a výjezd ze sídliště Plešivec bude stanovena objízdná trasa ulicemi u Zelené ratolesti a Věncova.

Z důvodu nedostatečného prostorového uspořádání ulic pro průjezd a pro otáčení nebude po dobu druhé etapy možné zajíždění linkového autobusu MHD na zastávky Plešivec a Sídliště Plešivec. Zastávka pro směr jízdy do města bude dočasně přemístěna na stávající zastávku Tavírna a pro směr jízdy na Plešivec bude výstupní zastávkou stávající zastávka Svatý Duch.

Omlouváme za způsobené komplikace a děkujeme cestujícím a řidičům za trpělivost a pochopení!

Dopravní omezení na Plešivci, zdroj: oKSDopravní omezení na Plešivci, zdroj: oKS

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: