aktualizováno 29. 4. 2021

Základní škola Za Nádražím bude mít bezbariérový přístup. Zmodernizují se i odborné učebny

Vybudování bezbariérového přístupu a vybavení odborných učeben fyziky a biologie se chystá na Základní škole Za Nádražím v Českém Krumlově. Stavební úpravy školy a zařízení učeben novým nábytkem a školními výukovými pomůckami proběhne o letních prázdninách. Na modernizaci získalo město dotaci ve výši osmi milionů korun.

Český Krumlov uspěl s žádostí o dotaci z IROP na realizaci bezbariérového přístupu a modernizaci odborných učeben fyziky a biologie Základní školy Za Nádražím. Bezbariérovému přístupu se uzpůsobí vybrané vstupy do školy, vybraná sociální zařízení na prvním i druhém stupni, a v budově druhého stupně bude umístěna do prostoru mezi schodiště výtahová plošina, aby byly bezbariérově přístupné právě odborné učebny.

„Učebny fyziky a biologie budou stavebně upraveny, tak aby vyhovovaly novodobým tendencím ve vzdělávání. Vybaví se nejen novým nábytkem, ale také školními výukovými pomůckami jako je senzor počasí s anemometrem, senzor magnetického pole, senzor proudu, senzor zvuku, modulární elektro stavebnice a mnohými dalšími nástroji,“ uvádí starosta Dalibor Carda.

Navíc budou v obou učebnách namísto dataprojektorů a pláten umístěny tzv. interaktivní dotykové obrazovky, které fungují obdobně jako tablet a rozšíří tak možnosti výuky obou dotčených předmětů o mnoho nových funkcí a zpříjemní tak výuku nejen žákům, ale i učitelům.

Na nové vybavení odborných učeben fyziky a biologie se žáci druhého stupně základní školy Za Nádražím mohou těšit již v novém školním roce. 

Celkové náklady se pohybují kolem deseti milionů korun, dotační prostředky pokryjí necelých osm milionů korun, zbytek finančních prostředků bude dofinancován z vlastních zdrojů města. 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: