aktualizováno 9. 6. 2023

Výhodné vstupenky na Slavnosti pořídíte v předprodeji

Jubilejní 35. ročník Slavností pětilisté růže se koná 16.–17. června, jeho tématem je oslava 770. výročí města, kdy v roce 1253 bylo poprvé zmíněno jméno Krumlova na listině moravského markraběte a rakouského a štýrského vévody Otakara, budoucího českého krále Přemysla Otakara II., ve které je mezi svědky uváděn Vítek z Krumlova.

Slavnosti jako každý rok tvoří ohromný program plný kostýmovaných průvodů, trhů, koncertů místních souborů i kapel zvučných jmen. V Městském parku bude umístěna dětská scéna, Kláštery nabídnou řemeslné dílny, v Pivovarské zahradě bude umístěna rytířská scéna s kolbištěm a ukázkami exhibicí na koních, vystoupením šermířů, dobových tanečníků a historickými hrami.

Celý program najdete na www.slavnostipetilisteruze.cz.

Vstupenky pro občany města je možné zakoupit pouze prostřednictvím on-line předprodeje, nebo v Infocentru na náměstí Svornosti. Cena jedné vstupenky je 175 Kč.

Letošní novinkou je zvýhodněné rodinné vstupné pro občany města za 500 Kč, tj. 2 dospělí + max. 3 děti od 6 do 15 let. Vstup zdarma mají děti do 6 let, návštěvníci v autentických historických kostýmech (gotika, renesance) a držitelé průkazů ZTP a ZTP/P.

Předprodej bude ukončen 16. června 2023 ve 14.00 hodin. Na místě u vstupu již nebude možné zvýhodněné vstupenky zakoupit.

Veškeré informace o uzavírkách v centru, o vstupném včetně on-line předprodeje jsou k dispozici na www.slavnostipetilisteruze.cz.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: