aktualizováno 24. 4. 2023

Společně jsme uklidili město a jeho okolí

Vzhledem k nepříznivému počasí, které na začátku dubna panovalo, jsme letošní oficiální termín úklidové akce Ukliďme Krumlov přesunuli na 22. dubna a oslavili tak zároveň i Den Země.

Za uplynulé roky se již utvořila komunitní společenství v jednotlivých městských částech, která uklízí dle svých časových možností a plánů, a úklid tak probíhal v průběhu celého měsíce.

Není možné jmenovat jednotlivce, ale osvědčené skupiny dobrovolníků si dovolím zmínit – Základní škola v Kaplické ulici, místní skautský oddíl URSINI, Základní škola Za Nádražím a organizovaně se zapojili obyvatelé Domoradic.

Zvláštní dík patří i našim spoluobčanům z Ukrajiny. Skvělé je, že významnou část tvořily děti a mládež. Zapomenout nesmím ani na kolegy z městského úřadu. Pracovníci CHKO Blanský les uklízeli přírodní památku Cvičák ve Vyšném.

Díky všem se podařilo uklidit okolí starých Domoradic a vybrané lokality u Vltavy, nezapomněli jsme ani na Horní Bránu, parkové plochy za hřbitovem směrem do Rozsypu, zelené plochy v centru města, sídliště Za Nádražím, spojovací cestu směrem do sídliště Mír, cyklostezku ve Starých Dobrkovicích a sportovní areál včetně cyklostezky ve Fialkové ulici. Naší pozornosti neušel ani na oblíbený výletní cíl obyvatel Krumlova, nejvyšší hora Blanského lesa – ano, uklízelo se i cestou na Kleť.

Pytlů s drobným odpadem bylo nepočítaně, stejně tak i velkoobjemového odpadu (matrace, pneumatiky apod.). Nutno však dodat, že v porovnání s minulými roky nepořádku ubývá, což je mimořádně potěšující zpráva.

Letošní počet účastníků dosáhl 194 lidí a překonal tak počet roku 2022 (126). Víme ovšem, že akce se účastnili i další, kteří šli po vlastní ose, a celkový počet nám tedy zůstane utajen.

Všichni, kteří neváhají ohnout vlastní hřbet ve prospěch životního prostředí nás všech, si zaslouží upřímné poděkování!

Vlasta Horáková
Odbor životního prostředí a zemědělství

Ukliďme Krumlov 2023

Ukliďme Krumlov 2023

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: