aktualizováno 9. 9. 2022

Českokrumlovský úřad se opět umístil mezi nejpřívětivějšími úřady v kraji

Ministerstvo vnitra letos uspořádalo sedmý ročník motivační soutěže Přívětivý úřad, která mapuje stav přívětivosti a otevřenosti městských úřadů vůči občanům. A posedmé se tímto označením může pochlubit i Městský úřad Český Krumlov, který stanul na třetí příčce. V Jihočeském kraji získal první místo úřad v Táboře a druhé místo získal úřad ve Vimperku.

„Ocenění vnímám jako potvrzení určitého standardu kvality výkonu veřejné správy, a především pak obsahu poskytovaných služeb. Domnívám se však, že skutečnou úroveň poskytovaných služeb lze posuzovat pouze na základě zpětné vazby klientů úřadu, proto jsme také nedávno zavedli dotazník spokojenosti a vítáme jakékoliv podněty od občanů. Snažíme se dílčími kroky neustále zlepšovat,“ říká tajemník českokrumlovského úřadu Jan Lippl, který na začátku týdne převzal ocenění při slavnostním vyhlašování v Muzeu Policie ČR v Praze.  

V letošním roce úřad například zavedl možnost rezervovat si termín návštěvy úřadu u většiny vykonávaných agend. „Aktuálně jsme také upravili stránku s přehledem kontaktů na webu města včetně nového interaktivního plánku budovy, brzy bude modernizován navigační systém pro lepší orientaci v budově úřadu a připravujeme vzdělávání pracovníků v oblasti proklientského přístupu,“ vyjmenovává tajemník letošní novinky na úřadě.

V tomto ročníku se soutěže zúčastnilo 125 obcí s rozšířenou působností. Soutěž sleduje míru online řešení agend, dostupnost služeb pro občany, otevřenost radnic, úroveň komunikace nebo například rozvinutost participace občanů na věcech veřejných. Na prvním místě celorepublikově se umístil městský úřad v Kolíně, následovaný magistrátem v Liberci a městským úřadem ve Znojmě.

 

Přívětivý úřad 2022

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: