aktualizováno 26. 2. 2021

Český Krumlov sbírá potravinové balíčky pro zdravotníky

Oříšky, sušené ovoce, tyčinky a další balené potraviny mohou nyní lidé přinášet na Městský úřad v Českém Krumlově. Ten je následně odevzdá českokrumlovské nemocnici jako malé symbolické poděkování zdravotníkům, kteří jsou v současné době mimořádně vytíženi pandemickou situací.

Město Český Krumlov se připojuje k iniciativě #ceskodekuje, kterou vyhlásila Bezpečnostní informační služba. Jde o sbírku potravin na podporu zdravotníků, kteří aktuálně zažívají kritickou dobu v zaměstnání při boji s epidemií nemoci covid-19.

„Řada lidí vnímá současnou extrémní zátěž, kterou denně podstupují lékaři, sestry a záchranáři při péči o pacienty s koronavirem. Rádi by jim vyjádřili podporu, a proto jsme se rozhodli připojit ke kampani na sběr potravin jako výraz sounáležitosti se zdravotníky,“ říká tajemník českokrumlovského městského úřadu Radim Rouče.

Veřejnost může potraviny přinášet na podatelnu městského úřadu v Kaplické ulici v úředních hodinách, tj. v pondělí a ve středu od 8.00 do 17.00 hodin, v pátek od 8.00 do 12.00 hodin.

Lidé mohou nosit oříšky, sušené ovoce, sušenky, sladké tyčinky, kávu, nápoje apod. Kvůli hygienickému hledisku přijme úřad jen balené potraviny, jakkoli může vlastnoručně upečená bábovka potěšit. K balíčku mohou připojit i vzkaz pro zdravotníky.

Následně úřad potravinovou podporu předá českokrumlovské nemocnici. „Nás taková podpora velmi těší a moc si jí vážíme. Pro zdravotníky je to povzbuzení a znamení, že jsou lidé s nimi, že na ně myslí a zajímá je, co aktuálně prožívají,“ říká Vojtěch Remeň, člen představenstva Nemocnice Český Krumlov.

Kampaň #ceskodekuje symbolizuje společenskou podporu, a zároveň chce apelovat na osobní odpovědnost a připomínat, že pokud se budou lidé chovat odpovědně, lékařům a sestrám nebudou přidělávat další práci. 

Městský úřad Český Krumlov pomáhal už v první vlně pandemie, kdy na jaře shromažďoval a distribuoval materiál pro šití látkových roušek, následně zaměstnanci vypomáhali Krajské hygienické stanici s trasováním kontaktů nakažených osob a nyní zajišťují Nemocnici Český Krumlov administrativní podporu v očkovacím centru. 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: