aktualizováno 15. 9. 2023

Starosta ocenil policistu, který zachránil ženu z hořícího bytu

K hořícímu bytu na sídlišti Mír vyjížděli zasahovat 1. září policisté z obvodního oddělení v Českém Krumlově.

Sousedé ohlásili, že z bytu v 7. patře je cítit silný zápach kouře. Hlídka na nic nečekala a okamžitě vyrazila na místo. K bytu, ze kterého šel nejen kouř, ale bylo již i slyšet jasný zvuk praskání ohně, se jako první dostal policista praporčík Roman Lisý. Když zevnitř nikdo nereagoval na jeho bouchání na dveře, rozhodl se je vykopnout. Kvůli hustému dýmu v bytě nebylo téměř nic vidět, policista si však všiml v chodbě sedící ženy (57 let). S nasazením vlastního zdraví ji urychleně vyvedl z hořícího bytu ven, čímž jí nepochybně zachránil život. Ujistil se, že se již nikdo další v bytě nenachází, a započal s hašením ohně.

Požár se nakonec podařilo s přivolanými hasiči dostat pod kontrolu. Žena byla převezena do českokrumlovské nemocnice. Ošetřen musel být i zasahující policista, který se v hořícím bytě nadýchal kouře a směsi z hasicího přístroje.

Odvahu a duchapřítomnost policisty dnes ocenil i starosta Alexandr Nogrády, jako poděkování věnoval Romanu Lisému elegantní hodinky.

   

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: