aktualizováno 29. 8. 2023

Polečnice klesla pod první stupeň povodňové aktivity

29. 8. 2023, 8.00 hodin

Vydatný déšť zvedl 28. 8. kolem 23.00 hodiny hladinu Polečnice na první stupeň povodňové aktivity, ve 2.00 hodiny v noci pak kulminovala a dnes (tj. 29. 8.) v 7.00 hodin klesla pod SPA. Přítoky od Chvalšin i Novosedel dál klesají.

V noci byla v pohotovosti část povodňové komise v čele se starostou Alexandrem Nográdym. Majitelé, kteří vlastní nemovitost v blízkosti toku, byli předem informováni o hrozícím nebezpečí. Na kritická místa se rozvozily pytle s pískem.

Naštěstí se nenaplnila předpověď ČHMÚ, která predikovala třetí stupeň povodňové aktivity. Dnes dopoledne má dál slabě pršet, situaci nadále sledujeme.

28. 8. 2023, 21.30 hodin

Hladina Polečnice zatím nedosáhla 1. stupně povodňové aktivity, nicméně je stále na vzestupu. Pracovníci Služeb města proto v předstihu začali s pytlováním písku, pokud by bylo nutné uložit je do míst, kde hrozí vylití toku z koryta a poškození majetku. Stav neustále monitorujeme a zavádíme opatření dle aktuální potřeby.

28. 8. 2023, 16.00 hodin

Předpověď Českého hydrometeorologického ústavu hlásí na dnešní noc vydatný déšť, který může zvednout hladinu Polečnice.
Odkliďte proto z blízkosti toku vše, co může odnést, nebo poškodit povodeň, tj. přeparkujte vozy apod.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: