aktualizováno 17. 3. 2021

Veřejnost může zasílat nominace na Cenu města Český Krumlov

Do konce dubna mohou lidé podávat návrhy kandidátů na Cenu města Český Krumlov za rok 2020. O držitelích rozhodnou zastupitelé na květnovém jednání.

Po loňském zrušeném ročníku Ceny města Český Krumlov se radnice rozhodla letošní vyhlašování uspořádat. Cena města se uděluje za dlouhodobou činnost, která přispívá k rozvoji města, ale i za mimořádné počiny, kterých dotyční dosáhli v předešlém roce.

„Právě těchto výjimečných skutků jsme loni v našem městě viděli a zažili víc než dost. V době pandemie vznikaly skupinky lidí, ale i jednotlivci, kteří nezištně pomáhali tam, kde bylo třeba. Dobrovolníci se zapojovali do nejrůznějších činností, od šití roušek pro obyvatele, přes zajištění nákupů seniorům, až po roznosy informačních letáků,“ uvádí starosta Dalibor Carda.

Veřejnost může zasílat návrhy do 30. dubna 2021 buď prostřednictvím webového formuláře nebo v listinné podobě na adresu kanceláře starosty (náměstí Svornosti 1, Český Krumlov). 

Nominace na udělení Ceny města musí obsahovat povinné údaje:

a) jméno a adresu nominovaného kandidáta,
b) zdůvodnění předkládaného návrhu,
c) jméno a adresu navrhovatele.

Nominace, které byly doručeny loni před zrušením vyhlašování, automaticky postoupily do letošního roku. Laureáty Ceny města následně vybere zastupitelstvo města na květnovém zasedání.

Slavnostní předávání ocenění, které se každoročně koná v českokrumlovské Synagoze, zatím nelze kvůli nepříznivé epidemické situaci naplánovat. O tom, jak se budou ceny udílet, bude město informovat v dostatečném předstihu prostřednictvím svých infokanálů.

Cena města Český Krumlov se uděluje za mimořádné počiny, které přispívají k rozvoji města v kulturní, sociální, sportovní i podnikatelské oblasti. Poprvé byla udělena v roce 1994.

Více informací k Ceně města Český Krumlov je k dispozici na www.ckrumlov.cz/cenamesta.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: