aktualizováno 7. 9. 2022

Milostivé léto 2 je šance na nový začátek bez dluhů

Na přelomu roku se díky Milostivému létu mohly desítky tisíc lidí vypořádat se svými závazky vůči veřejnoprávním (a některým soukromoprávním) institucím za velice výhodných podmínek.

Od 1. 9. 2022 je tato možnost obnovena a dlužníci dostanou podruhé, a zřejmě naposledy, šanci vyřešit některé své dluhy.

Máte dluhy a chcete je řešit? Slyšeli jste o legislativních změnách, ale ztrácíte se v paragrafech? Nevíte, jestli můžete požádat o odpuštění úroků a nákladů exekuce? Říká vám něco „Milostivé léto“? Přijďte se poradit k nám.

O co se jedná?

Vzhledem ke složité ekonomické situaci v České republice se zákonodárci rozhodli na podzim 2022 zopakovat příležitost pro dlužníky vymanit se z dluhové pasti. Čas na řešení je omezený.

Milostivé léto

  • běží od 1. 9. 2022 do 30. 11. 2022
  • týká se dluhů u veřejnoprávních institucí, které jsou exekuované – budou odpuštěny veškeré úroky, poplatky advokátům či penále
  • je třeba zaplatit jistinu (původní dluh) a 1 500 Kč + DPH (tj. 1 815 Kč) exekutorovi
  • do Milostivého léta se dobrovolně zapojili také někteří soukromoprávní věřitelé (např.: Česká spořitelna, Stavební spořitelna České spořitelny, Komerční banka, Modrá Pyramida, Essox, MONETA Money Bank, Home Credit, Air Bank a další)

Pomůžeme klientům výše uvedené skutečnosti zjistit a ověřit, zda jejich situace do tzv. milostivého léta spadá a mají na tuto „úlevu“ nárok.

Veřejnoprávním věřitelem jsou například obecní a městské nájmy, nemocnice, technické služby obcí a měst, dopravní podniky, zdravotní pojišťovny, Český rozhlas, Česká televize apod.

Na co si dát pozor?

Jste již v oddlužení (insolvenci)? Byl vám uložen peněžitý trest (uložený v trestním řízení pro úmyslný trestný čin, na pohledávky z důvodu majetkové či zdravotní újmy) nebo dlužné výživné? Na takové situace se bohužel milostivé léto nevztahuje.
Nabízíme zdarma možnost konzultace vaší situace a pomoc v celé záležitosti a podání žádosti.

Služby jsou poskytovány BEZPLATNĚ.

Kontakty

THEIA – krizové centrum o.p.s.
Kaplická 439, 381 01 Český Krumlov
Tel.: 770 160 904, 704 259 358 nebo se můžete objednat na tel. 380 766 410.
Služby jsou mimo jiné poskytovány každé úterý na Městském úřadu, Odboru sociálních věcí a zdravotnictví, kde se můžete předem objednat.

Bezplatná poradna mezi paragrafy, ICOS Český Krumlov
5. května 251, 381 01 Český Krumlov
Mgr. Markéta Kneislová, vedoucí pracovník Bezplatní poradny mezi paragrafy
Mobil: 774 110 124, e-mail: pravni.poradenstvi@krumlov.cz
www.poradna.krumlov.cz

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: