aktualizováno 26. 11. 2021

V pátek jednal Krizový štáb ORP Český Krumlov

V pátek 26. listopadu 2021 byl svolán Krizový štáb ORP Český Krumlov k vyhlášení nového nouzového stavu a přijetí krizových opatření. 

Krizový štáb vzal na vědomí usnesení Vlády ČR, kterým byl vyhlášen nouzový stav z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru na dobu 30 dnů od 00.00 hodin dne 26. listopadu 2021 a s tím související krizová opatření, kterými se:

Zakazuje:
1. přítomnost veřejnosti v provozovnách stravovacích služeb a hudebních, tanečních, herních a podobných společenských klubech a diskotékách, hernách a kasinech v čase mezi 22.00 hod. a 4.59 hod.;

2. provozování adventních a vánočních trhů (tj. příležitostných trhů zřízených pro předvánoční období) a prodej na nich; tím není dotčen prodej vánočních stromků, chvojí, jmelí a s nimi souvisejících produktů a ryb a produktů z nich;

3. konzumace alkoholických nápojů na veřejně přístupných místech; tím není dotčena možnost konzumovat alkoholické nápoje ve vnitřních prostorech provozoven stravovacích služeb.

Omezuje:
1. konání koncertů a jiných hudebních, divadelních, filmových a jiných uměleckých představení včetně cirkusů a varieté, sportovních utkání, kongresů, vzdělávacích akcí a zkoušek v prezenční formě a nařizuje se organizátorovi akce neumožnit přítomnost více než 1 000 diváků, návštěvníků, posluchačů nebo zkoušených;

2. konání veřejných nebo soukromých akcí, při nichž dochází ke kumulaci osob na jednom místě, jako jsou zejména spolkové, sportovní, taneční, tradiční a jim podobné akce a jiná shromáždění, slavnosti, poutě, přehlídky, ochutnávky a oslavy, nejde-li o schůze, zasedání a podobné akce ústavních orgánů, orgánů veřejné moci, soudů a jiných veřejných osob, a nařizuje se organizátorovi akce neumožnit v jeden čas přítomnost více než 100 osob.

Český Krumlov a nouzový stav

V Nemocnici Český Krumlov jsou zřízena dvě infekční lůžková oddělení, aktuálně je stav stabilizovaný, nicméně je možné omezení operativních výkonů z důvodu nedostatku personálu a vytížení intenzivní péče. V nemocnici stále probíhá očkování, o které je velký zájem. O obnovení provozu očkocentra ve sportovní hale se ale prozatím neuvažuje.

Hasičský sbor vypomáhá s trasováním pro hygienickou stanici, zajišťuje také distribuci antigenních testů do škol.

Armáda ČR, VZ Boletice: vyčleněno 20 % vojáků na pomoc ve zdravotnických a sociálních útvarech.

Co se týče adventního programu ve městě, tak jsou zrušeny všechny kulturní akce na náměstí Svornosti, některé drobné akce ve vnitřních prostorách (např. koncerty) prozatím zachované, neboť je možná jejich organizace v souladu s platnými vládními opatřeními. V případě nepříznivého vývoje epidemie budou také tyto akce zrušeny.

Na Městském úřadu Český Krumlov probíhá testování zaměstnanců.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: