aktualizováno 1. 4. 2021

Ve čtvrtek jednal krizový štáb

Krizový štáb ORP Český Krumlov ve čtvrtek 1. 4. 2021 projednával epidemickou situaci v kraji, kdy zástupci jednotlivých složek IZS informovali ostatní členy štábu o aktuálním dění. Přestože se počty nakažených v kraji mírně snižují, situace zůstává nadále vážná.

Očkování v OČKO centru v Českém Krumlově probíhá jednou až dvakrát týdně, kdy je během jednoho dne naočkováno cca 800 lidí.

Ve firmách i veřejných institucích probíhá pravidelné testování zaměstnanců. Nezřídka jsou pozitivní případy potvrzeny, aniž by uvedená osoba měla příznaky. Díky testování tak dochází k podchycení dalšího šíření nákazy.

Policie, státní i městská, nadále dohlíží na dodržování nařízení vlády, což je v současné době, kdy je pěkné počasí a před námi prodloužený víkend, komplikovanější než kdy jindy. Dochází zejména k porušování nošení roušek a respirátorů.

Město se také připravuje na otevření škol v režimu, který stanoví Ministerstvo školství. Žáci prvního stupně základních škol a předškoláci by se měli do škol vrátit 12. dubna 2021. Na prvním stupni ZŠ bude rotační výuka. Týdenní rotace prezenční a distanční výuky celých tříd snižují riziko šíření covid-19 až o 80 % i bez dalších opatření a pomohou tak vytvořit bezpečný a především dlouhodobě udržitelný režim prezenční výuky pro děti, učitele a jejich blízké. Školáci i zaměstnanci budou dvakrát týdně testováni antigenními testy. Podrobnosti zveřejní ministerstvo po Velikonocích. Záležet bude na tom, jak se vyvine epidemická situace.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: