aktualizováno 28. 2. 2021

V sobotu jednal v Krumlově krizový štáb. Dětská hřiště budou uzavřena

V sobotní podvečer zasedl k jednání Krizový štáb ORP Český Krumlov, na programu měl zejména uvedení nových vládních opatření do praxe. Od 1. března 2021 totiž vstupují v platnost přísnější nařízení, která mají pomoci zlepšit současnou pandemickou situaci.

Krizový pracovník města Slavomír Čurda na počátku jednání informoval členy štábu o spuštění očkovacího centra, které začalo v Českém Krumlově fungovat ve čtvrtek 25. února. V ranních hodinách se u vstupu tvořily mírné fronty. „Počáteční zdržení zapříčilo především vyplňování vstupních dokumentů, tj. dotazníku a informovaného souhlasu. Pokud tedy přijdou klienti s předem vyplněnými formuláři z domova, značně to urychlí celý proces odbavení v OČKO centru,“ uvádí Slavomír Čurda.

Následně se štáb zabýval zavřením základních a mateřských škol. V provozu tak nebudou ani školní jídelny, což se dotkne i seniorů, kteří odtud odebírají obědy. Město prověří další možnosti, jak tuto službu seniorům zajistit.

Přestože se uzavírají MŠ i ZŠ, zůstává ve městě zpohotovená ZŠ Za Nádražím, tzn. že do ní mohou docházet děti zaměstnanců složek IZS a dalších vybraných institucí. Zpohotovení MŠ Za Nádražím se nyní chystá a do konce víkendu by měla být připravena obstarat děti zdravotníků, hasičů, policistů a dalších organizací.

Na dětská hřiště se nevydávejte, město je uzavře

Na základě doporučení Vlády ČR uzavře město dětská hřiště. „Oplocená hřiště se uzamknou a ta volně přístupná ohraničí městská policie vytyčovací páskou a opatří informační cedulí o zákazu vstupu,“ uvádí starosta Dalibor Carda. „Uvědomujeme si, že toto naše rozhodnutí nemusí být všemi uvítáno, ale považujeme v dnešní době za prioritu snížit kontakty mezi lidmi, děti nevyjímaje. Věřím, že to občané pochopí,“ dodává starosta.

Krizový štáb projednával i nejnovější opatření o nošení ochrany dýchacích cest v zastavěném území měst a obcí. Městská i státní policie budou důsledně dohlížet na dodržování roušek a respirátorů a případné provinilce budou upozorňovat na porušování zákazu, v krajních případech mohou udělovat i pokuty.

Na nejpřísnější opatření, zákaz cestování mezi okresy, bude dohlížet Policie ČR ve spolupráci s Armádou ČR. Policie bude řidiče kontrolovat na vytipovaných komunikacích a další kontroly budou probíhat náhodně na dalších stanovištích, která se budou během dne měnit. Personálně posílí dopravní policie o policisty z dalších oddělení.

Na závěr jednání připomněl tajemník Městského úřadu Český Krumlov Radim Rouče provoz městského úřadu: „Zůstáváme ve stejném režimu, kdy jsou úřední hodiny v pondělí a ve středu od 8.00 do 17.00 hodin a v pátek od 8.00 do 12.00 hodin. Mimo tuto dobu si mohou klienti vyřídit své záležitosti, ale pouze po předchozí objednávce na přesný termín a čas.“

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: