aktualizováno 22. 1. 2021

Jednota na Latránu zůstává i nadále v provozu

Veřejným prostorem v posledních dnech zahýbala informace o tom, že obchod Jednoty naproti zámecké Červené bráně v centru Českého Krumlova ukončuje provoz. Protože jde o jediný obchod se širokým sortimentem v centru, podniklo město kroky, aby mohla prodejna zůstat i nadále v provozu. Městská společnost Českokrumlovský rozvojový fond, v jejíchž prostorech se prodejna nachází, snížila Jednotě nájemné.

Přestože Českokrumlovský rozvojový fond (dále ČKRF) snížil Jednotě nájemné ve druhém a čtvrtém čtvrtletí minulého roku a v prvním čtvrtletí letošního roku vždy o 30 %, propad tržeb prodejny v důsledku současné pandemie byl natolik vysoký, že Jednota začala vážně uvažovat o jejím uzavření.

„Plně si uvědomujeme důležitost existence této jediné širokosortimentní prodejny v centru města, a proto došlo po novém roce ke společnému jednání za účasti vedení družstva Jednota Kaplice, ČKRF a města, jehož výsledkem byla dohoda, že provoz prodejny bude zachován,“ uvádí starosta Dalibor Carda. Podmínkou ze strany Jednoty bylo výraznější snížení nájemného v tomto roce. Jednota také opouští prostory technického zázemí a bistra, které provozovala hned vedle obchodu.

Jaká bude výše nájemného, je otázkou dalších jednání a schválení radou města, nicméně zainteresované subjekty jsou ve shodě, že prodejna bude nadále fungovat.

Jednota Kaplice provozuje v městě celkem šest prodejen, které postupně modernizuje. „Reagujeme na současné trendy v maloobchodu, abychom dokázali nabídnout zákazníkům větší rozsah služeb a nabídku čerstvého zboží, na které se specializujeme. Jde především o nabídku pečiva, lahůdek, uzenin, mléčných výrobků, ovoce a zeleniny,“ uvádí Jan Hoffmann, manažer Jednoty Kaplice.

Naposledy renovací prošla prodejna U Zelené ratolesti (známá pod místním názvem Skleník). Proběhla tu generální rekonstrukce celého objektu, kdy Jednota zareagovala na potřebu místních lidí rozšířením nabídky potravinářského i nepotravinářského zboží. Rekonstrukce se týkala kompletní obměny jak technologií, tak zázemí prodejny, až po základy objektu a výměnu kanalizace a veškeré elektroinstalace apod. Skladové prostory prodejny se přesunuly do patra, kde byla dříve restaurace. Tím se prodejní plocha zvětšila na cca 500 m2.

Vchod do prodejny je posunutý do pravého rohu, kde je větší prostor pro manipulaci a celkově komfortnější příchod do prodejny. Novinkou je nově umístěný bankomat vedle vchodu, který byl zde dlouho žádoucí.

„Chceme reagovat na aktivity města, to znamená, že když někde vidíme, že se připravuje revitalizace veřejného prostoru a my v tom místě máme shodou okolností prodejnu, tak bychom byli rádi, aby Krumlováci zaznamenali změnu i tady. Aby to neskončilo u toho, že je upravený veřejný prostor a vedle zůstane starší obchod. V této návaznosti bychom chtěli modernizovat vestibul a vchod do prodejny na sídlišti Za Nádražím ve stejném duchu, jako je udělané právě nové náměstíčko. Do budoucna bychom chtěli revitalizovat i samotnou prodejnu,“ dodává Jan Hoffmann.

Stejnou aktivitu plánuje Jednota i na Horní Bráně, kde chce letos upravit vstup do prodejny.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: