aktualizováno 25. 4. 2022

Infopoint pro ukrajinské rodiny na nové adrese

Infopoint pro pomoc ukrajinským uprchlíkům se z českokrumlovského městského úřadu přesunul na novou adresu T. G. Masaryka 114. Zároveň nový prostor slouží i jako místo, kde se mohou ukrajinští občané setkávat a předávat si informace a zkušenosti, aby se ve městě lépe začlenili do běžného každodenního života.

V budově Centra pro pomoc dětem a mládeži (CPDM) v prvním patře, kde Infopoint od pondělí 25. dubna působí, mohou Ukrajinci zjistit například, kde navštívit lékaře, v jaké blízkosti jsou školy a školky, jaké jsou možnosti nauky českého jazyka nebo kde sehnat práci. Nadále také Infopoint funguje jako spojka mezi městem a ukrajinskou komunitou. Zároveň ale prostor slouží i pro předávání informací a zkušeností, které uprchlíkům mají pomoci s orientací v běžném životě.

Lokalita místa nebyla zvolena náhodně. „Místo je dobře dostupné a disponuje venkovními prostory, které jsou oplocené, takže nebude problém pro maminky nechat na chvilku své děti venku, zatímco ony vyřídí vše potřebné. Městská organizace CPDM zároveň připravuje volnočasové a edukativní aktivity, pro které lze využít i přilehlý objekt nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Bouda,“ vysvětluje Jan Lippl, tajemník městského úřadu a koordinátor pro pomoc UA ve městě.

Infopoint dosud zaregistroval a pomohl zhruba 350 uprchlíkům, kteří přišli do Českého Krumlova a blízkého okolí. Nejvíce lidé potřebují pomoci s úřadem práce, školou, lékaři a samozřejmě s překladem. Na novém působišti Infopointu se nadále dozvědí informace potřebné k vyřízení úředních záležitostí a nutné agendy pro pobyt, navíc ale zde získají i další poradenské a volnočasové služby nebo informace o jazykových kurzech.

Další informace jsou k dispozici na webu www.ckrumlov.cz/pomoc-ukrajine.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: