aktualizováno 8. 2. 2021

Covid kompenzace pro živnostníky, podnikatele, firmy

Živnostníci, podnikatelé a firmy se mohou obracet na Ministerstvo průmyslu a obchodu ve věci podpory podnikání v době koronavirové krize, nebo ohledně kompenzačních programů jednotlivých resortů, které lze pro živnost či podnikání využít.

Aktuální informace jsou k dispozici na webových stránkách https://1212.mpo.cz/, nebo je možné bezplatně zavolat na linku 1212, a to každý pracovní den od 8.00 do 16.00 hodin.

Kompenzace

Všechny kompenzační programy pro podnikatele jsou k dispozici na https://covid.gov.cz/situace/kompenzace.

Jihočeská hospodářská komora

Jihočeská hospodářská komora zajišťuje ve spolupráci s partnerskými advokátními kancelářemi pro své členy poradenský servis zdarma.

Podnikatelé mohou kontaktovat Oblastní kancelář Jihočeské hospodářské komory v Českém Krumlově:

Kontakt: Helena Nekolová, e-mail: nekolova@jhk.cz; telefon: 608 572 251, denně k dispozici od 7.30 do 16.00 hodin.

Úřední hodiny jsou v době nouzového stavu omezeny: PO a ST: 7.30 – 16.00 hodin. Pro prvotní komunikaci spíše využijte telefonického nebo e-mailového kontaktu.

www.jhk.cz

Snížení nájemného za pronájem nemovitostí ve vlastnictví města v souvislosti s 2. vlnou covid-19

Město Český Krumlov v roce 2021 snižuje nájemné podnikatelům, živnostníkům a organizacím v městských nemovitostech, kteří jsou přímo postiženi vyhlášeným nouzovým stavem (od 5. 10. 2020 dosud) a s tím souvisejícími vládními opatřeními, a to o 25 % z roční výše nájemného.

Zároveň u všech nájemců, kterým byla poskytnuta sleva z nájemného v minulém roce v souvislosti s 1. vlnou covid-19, nebude město valorizovat nájemné o inflaci v roce 2021 a nájemné tak zůstane v původní výši roku 2020 před snížením.

Navíc je odložena splatnost nájemného za první pololetí 2021 pro všechny nájemce dotčené 2. vlnou COVID-19 bez sankcí do 30. září 2021.

Také městská společnost Českokrumlovský rozvojový fond poskytla slevu za pronájem nebytových prostor sloužících k podnikání, které byly postiženy nouzovým stavem, ve výši 30 % ze smluvního nájemného za dvě kalendářní čtvrtletí (čtvrté čtvrtletí 2020 a první čtvrtletí 2021).

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: