aktualizováno 14. 4. 2020

Výměna svítidel veřejného osvětlení v Českém Krumlově

aktualizováno 14. 4. 2020

Logo NP Životní prostředí SFŽP

O projektu

Název projektu: Výměna svítidel veřejného osvětlení v Českém Krumlově
Poskytovatel podpory: Státní fond životního prostředí ČR / Národní program životní prostředí, Výzva č. 6/2018
Investor projektu: město Český Krumlov
Místo realizace projektu: město Český Krumlov
Termín realizace projektu: 2018-2021
Zhotovitel: E.ON Energie, a.s., IČ: 26078201
Stav projektu: fáze realizační
Předpokládané celkové výdaje projektu: 3 233 706 Kč
z toho dotace: 1 616 853 Kč

Popis projektu

Projekt se zaměřuje na zlepšení životního prostředí a kvality života v obcích, které leží na území chráněných krajinných oblastí. Jedná se o rekonstrukce a výměny soustav veřejného osvětlení, které povedou k redukci světelného znečištění a úspoře energie po instalaci moderních osvětlovacích těles.

V Českém Krumlově se jedná o výměnu soustav veřejného osvětlení, která bude probíhat ve dvou etapách. Dojde k obnově 349 ks světelných zdrojů a svítidel. V tomto objemu dojde k úspoře energie 72,88 MWh/rok.

První etapa obsahuje obnovu osvětlení v ulicích 5. května, Chvalšinská, Objížďková, Pod Kamenem. Druhá etapa obsáhne ulice Chvalšinská - pravý chodník I/39, k sídlišti Plešivec, Na Svahu, sídliště Plešivec, Školní, třída Míru, Vyšenská, Vyšný - cesta k dílnám v bývalém lomu, Za Nádražím, Železniční. Nově navržené osvětlení splňuje veškeré parametry, které se shodují se současným vzhledem a nikterak nezmění ráz a vzhled krajiny.

Více informací o programu se dozvíte na www.mzp.cz nebo na www.sfzp.cz.

Kontakty


Zadané podmínce nevyhovuje žádný záznam.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: