aktualizováno 3. 9. 2013

Letecké cvičení Ramstein Rover 2013 zasáhne i do vzdušného prostoru nad Českým Krumlovem

aktualizováno 3.9.2013

V termínu od 2. do 20. září 2013 bude Česká republika hostit největší alianční cvičení a zároveň jediné cvičení vzdušných sil NATO v letošním roce s názvem „Ramstein Rover 2013", které je organizováno a řízeno komponentním velitelstvím vzdušných sil (Air Component Command, ACC) v Ramsteinu.

Považujeme za důležité tímto upozornit občany města Český Krumlov na nárůst počtu letů nad částí území města, což bude znamenat zvýšení hlukové zátěže.

Letová činnost bude probíhat primárně z 22. základny letectva u Náměště nad Oslavou a dále ve vojenských výcvikových prostorech Boletice a Libavá a ve vzdušném prostoru nad Jihočeským krajem. Létat se bude od 9. - 13. září a od 16. - 19. září 2013 denně v pracovní dny od 9,00 hod až do 23,00 hod. Lety v nočních hodinách budou omezeny jen na minimální potřebný počet.

Velitelstvím vzdušných sil bylo město ubezpečeno, že veškerá činnost bude probíhat v souladu s platnými zákony, předpisy a interními normativními akty a v úzké koordinaci s civilními složkami letového provozu. Velmi přísně bude dbáno na dodržení bezpečnostních zásad a veškerých protihlukových opatření.

Alianční cvičení Ramstein Rover 2013 je pro NATO jednou z velmi významných událostí tohoto roku a také možností jak zvýšit kvalifikaci leteckých návodčích a leteckých pojsádek provádějících blízkou leteckou podpodru při vojenských operacích v zahraničních misích.

Účast potvrdilo 19 zemí (Belgie, Estonsko, Francie, Itálie, Litva, Lotyšsko, Německo, Norsko, Polsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Velká Británie, USA, Turecko, Portugalsko, Rumunsko, Maďarsko, Dánsko), a to buď zapojením letecké techniky nebo účastí přesunutých leteckých návodčích a instruktorů.

Bližší informace o cvičení, včetně techniky a vzdušných prostorů budou průběžně zveřejňovány na webových stránkách Ministerstva obrany www.army.cz. a 22. základny letectva www.lznamest.army.cz.

mapa prostorů Ramstein Rover 2013

 

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: