aktualizováno 24. 2. 2012

Mapa pro občany a podnikatele

aktualizováno 24.02.2012

Město Český Krumlov připravilo novou verzi mapové aplikace. Mapa pro občany a podnikatele je vytvořena v moderním mapovém klientu. Její hlavní součástí jsou především body občanské vybavenosti (tzv. POI), které je navíc možné fulltextově vyhledávat. Ke každému bodu lze také rozkliknout vizitku s podrobnými informacemi a případně i odkazem na internetové stránky instituce či zařízení.

Mezi body občanské vybavenosti patří např.:
- úřady a státní instituce;
- sociální a zdravotnická zařízení;
- školy a školky;
- odpadové hospodářství (koše, kontejnery na tříděný odpad, sběrný dvůr...);
- sportoviště, hřiště, dětská hřiště;
  a další.

Obsah mapy dále tvoří hranice městských částí, volebních okrsků, katastrální mapa s možností vyhledávání parcel a zobrazení veřejně dostupných informací z aplikace tzv. Nahlížení do katastru nemovitostí či základní mapa s možností hledání adres.

Za zmínku jistě stojí možnost zobrazení historických leteckých snímků z let 1947-1952, stejně jako základní mapa, pro celé území obce s rozšířenou působností Český Krumlov (více jak polovina bývalého okresu). Díky tomu je možné dohledat podobu např. oblasti Lipenska ještě před stavbou přehradní nádrže Lipno apod.

Pomocí tlačítek lze navíc jednoduše přepínat mezi dalšími základními mapovými aplikacemi - Turistickou mapou a Managementem historického dědictví. Město Česky Krumlov tak nyní zveřejňuje informace pro obyvatele města i jeho návštěvníky pomocí moderních mapových klientů.

Do aplikace lze vstoupit na www.ckrumlov.cz/obcan skrze rubriku "Mapový portál" v levém svislém menu.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: