aktualizováno 19. 6. 2009

Jak se chodí s bílou holí?

19. června 2009

Dne 9. 6. 2009 uspořádala oblastní pobočka Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ČR SONS a Tyflokabinet České Budějovice ve spolupráci s Městkým úřadem Český Krumlov, odborem sociálních věcí a zdravotnictví „Den otevřených dveří", který se konal v zasedací místnosti městského úřadu. Zde měli občané možnost seznámit se a vyzkoušet si přímo v praxi použití některých pomůcek nezbytných pro takto zdravotně postižené občany. Jednalo se především o to, aby zrakově postižení občané a veřejnost měla bližší informace o možnosti využití těchto pomůcek. Stát, v některých případech, poskytuje na pomůcky finanční příspěvek.

Veřejnost si zde mohla vyzkoušet chůzi s bílou holí, psaní Braillova bodového písma, práci s kamerovou lupou nebo psaní na počítači s hlasovým výstupem. Rovněž zde byly vystaveny i pomůcky pro volný čas a zájmovou činnost jako napříkald „Člověče, nezlob se"  a další potřeby pro domácnost i pro využití v dílně. Návštěvníci se mohli seznámit i s kuchyňskou váhou, která nejen zdvořile pozravila, ale oznámila příjemným hlasem kolik vážený předmět váží a na závěr se opět zdvořile s uživatelem rozloučila. Některé z předváděných pomůcek byly určeny ke zlepšení prostorové orientace nevidomých či slabozrakých občanů. Každý, kdo si zde některou pomůcku vyzkoušel, aniž by měl tento zdravotní handicap, velmi rychle pochopil, že život zrakově postižených občanů není vůbec jednoduchý.

Dnu otevřených dveří se zúčastnili i žáci místních škol. O celou akci byl velký zájem i ze strany veřejnosti, přišlo téměř 60 občanů. Celé setkání se konalo v prostorách městského úřadu.

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: