aktualizováno 11. 7. 2008

První tóny Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov zazní už za týden


Mezinárodní hudební festival Český Krumlov, zdroj: Libor Sváček Už za týden se otevřou pomyslné brány 17. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov. 18. července v 19.30 zazní první tóny zahajovacího operního gala koncertu v zámecké letní Jízdárně. Vybrané árie na téma láska a smrt zazpívají pěvci Metropolitní opery v New Yorku, známí i z jiných slavných operních domů. Na pódiu se v doprovodu Pražské komorní filharmonie řízené holandským dirigentem Danielem Raiskinem představí sopranistka Alison Bolshoi, barytonista Richard Zeller a basista Eric Jordan. Ve stejný den se uskuteční od 21.30 na otáčivém hledišti předpremiéra Verdiho opery Síla osudu, rovněž za účasti zahraničních hvězd, jihokorejské sopranistky Khyunghye LA, tenoristy Raúla Melo a dirigenta Johna Keenana. Oba pánové působí také v Metropolitní opeře. Realizace šesti představení na otáčivém hledišti je první koprodukcí MHF ČK a Jihočeského divadla. Diváci se mohou těšit nejen na výborné výkony našich a zahraničních operních hvězd, krásnou hudbu, ale i na nevšední scénické pojetí opery.

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov, zdroj: Libor Sváček Během prvního festivalového víkendu se budou v Maškarním sále konat dva koncerty Filharmonického komorního orchestru řízeného kanadským dirigentem Kerry Strattonem. Houslová sóla známých a oblíbených děl Mozarta, Vivaldiho a Bendy zahrají mladí housloví virtuosové, kteří se už prosadili ve světě a spolu s nimi vystoupí i jihokorejská houslistka Ui-Youn Hong.

Festival v následujících několika týdnech nabídne řadu dalších hudebních setkání různých žánrů, na kterých vystoupí prvotřídní umělci. Jen namátkou: první dáma klarinetu Sharon Kam, klavírní virtuos Martin Kasík, americký legendární jazzový trumpetista Bobby Shew, kytarové duo Katona Twins, světoznámý flétnista Sir James Galway a jeho paní Lady Jeanne, Markéta Irglová a Glen Hansard, muzikálové hvězdy přímo z Broadwaye a řada dalších.

Kdo už v minulosti festival navštívil ví, že koncerty mají neopakovatelnou atmosféru a některé jsou umocněné ještě o gurmánské zážitky, letos tomu tak bude během Řecké noci, na kterou se mimo jiných už chystají i Martha a Tena Elefteriadu.

Více informací o programu i o vstupenkách najdete na: www.festivalkrumlov.cz

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: