aktualizováno 19. 8. 2014

Letecké cvičení Ampel Strike 2014 zasáhne i do vzdušného prostoru nad Českým Krumlovem

Aktualizace 19.8.2014

V termínu od 3. do 15. září 2014 bude Česká republika hostit společné letecké cvičení příslušníků Armády České republiky s armádami členských států NATO s názvem „AMPLE STRIKE 2014".

Považujeme za důležité tímto upozornit občany města Český Krumlov na nárůst počtu letů nad částí území města, což bude znamenat zvýšení hlukové zátěže. Intenzivní výcvik bude probíhat ve dnech 8. - 12. září 2014.

Letouny budou primárně startovat a přistávat na letecké základně Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou. Součástí cvičení jsou ostré střelby na leteckých střelnicích ve Vojenských výcvikových prostorech Libavá a Boletice. Během cvičení se budou letouny převážně pohybovat nad Olomouckým, Jihočeským krajem a krajem Vysočina, zejména pak v okolí letiště Náměšť nad Oslavou a vojenského útvaru Bechyně.

Veškerá činnost bude probíhat v souladu s platnými zákony, předpisy a interními normativními akty a v úzké koordinaci s civilními složkami letového provozu. Velmi přísně bude dbáno na dodržení bezpečnostních zásad a veškerých protihlukových opatření.

Bližší informace: npor. Mgr. Josef Daňhel, styčný důstojník, tel. 702 000 544702 000 544, email: amplestrike@seznam.cz web: www.lznamest.army.cz, www.airn.nato.int

 

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: