aktualizováno 2. 2. 2012

Kronika města Český Krumlov

Srpen 2010

Interiéry Hrádku - nová zámecká expozice

Na druhém nádvoří zámku vzniká v objektu Hrádku Hradní muzeum. V jeho interiérech by měly být prezentovány vzácné artefakty ze zámeckých depozitářů, které mají připomenout nejvýznamnější události vztahující se k rožmberským, eggenberským a schwarzenberským vlastníkům krumlovského panství. Provoz by měl být pravděpodobně zahájen 10. ledna 2011.


Lékařský kongres

Na sto dvacet mediků a praktikujících lékařů z celého světa se sjelo do Českého Krumlova, aby pronikli do tajů antroposofické medicíny. Vzdělávací kongres nazvaný IPMT Česká republika hostí Český Krumlov jako první město ve střední Evropě. Na konferenci se sjeli odborníci například z Austrálie nebo Izraele. Vídeňský lékař Johannes Weinzirl, který měl organizaci kongresu na starost, uvedl, že o tom, aby se kongres konal právě v Českém Krumlově, rozhodla nejen jeho malebnost, ale také vstřícnost zástupců města, Infocentra i místních podnikatelů.


Maškarní ples Inkognito

Historický maškarní ples Inkognito se konal v sobotu 28. srpna v Maškarním sále českokrumlovského zámku. Šlo už o pátý ples a pořádaný Asociací historického tance ve spolupráci se správou Státního hradu a zámku Český Krumlov. Ples byl zároveň vyvrcholením týdenního kurzu zaměřeného na výuku různých podob tance rigaudon, který byl v 18. století spojován s prostředím námořníků a venkovanů.


Simultánka v Českém Krumlově

Poslední srpnovou sobotu se v restauraci Plešivec uskutečnila beseda a simultánka s jedním z nejlepších světových šachistů současnosti Sergejem Movsesjanem. Movsesjan nastoupil proti čtyřiadvaceti hráčům, mezi nimiž byli amatéři, ale i kluboví hráči. Neprohrál jedinou patrii a pouze třikrát remizoval - s Františkem Korostenskim, Martinem Cuhrou a Arnoštem Beterem.


Počasí

Začátek srpna byl poměrně teplý, i když teploty už nedosahovaly teplot červencových. V noci bylo kolem 14 °C, přes den se vyjasnilo, občas i sprchlo. Druhý srpnový víkend přišly do střední Evropy bleskové povodně a zasáhly i naše území. Největší škody napáchaly v severních Čechách, o něco méně škodily na jihu Čech. Během následujícího týdne se situace na severu ještě dvakrát opakovala. Poté se počasí umoudřilo a vrátilo se léto. Následující víkend byl velmi teplý, teploměr šplhal ke třiceti stupňům. V dalších dnech už bylo počasí spíše podzimního rázu. 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: