aktualizováno 7. 11. 2012

Kronika města Český Krumlov

Leden 2011

První miminko

Teprve v 18 hodin a 18 minut se v českokrumlovské porodnici narodilo první miminko. Je jím Emilie Ivasenko rodičů Iny Ševčuk a Antona Ivasenka.

Charitativní sbírka

Požehnáním českobudějovického biskupa Pavla Posáda v sobotu 1. ledna odstartovala Tříkrálová charitativní sbírka na Českokrumlovsku. V kostele sv. Víta požehnal biskup koledníkům, kteří budou žádat o finanční dary pro charitativní organizace a služby.

11. ledna 2011 - Otevření Hradního muzea, jehož budování začalo v červenci 2009.Hradní muzeum

Hradní muzeum se poprvé otevřelo 11. ledna. Návštěvníci mohou zhlédnout množství exponátů, které byly až dosud ukryté v depozitářích – klenotnici s církevními památkami, model českokrumlovského zámku tak, jak vypadal v 16. století, byt správce schwarzenberského panství. Prohlídka je zpestřena promítáním filmů na dobovém kinematografu. Tímto zahájil zámek v jedné své části celoroční sezónu. S budováním Hradního muzea se začalo v červenci 2009. Projekt za více než 40 milionů korun byl realizován díky Finančním mechanismům Evropského hospodářského prostoru a Norska.


Egon Schiele Art Centrum

Od září do prosince 2010 trvalo česko-rakouské sympozium, které bylo součástí projektu 120. výročí narození Egona Schieleho. Expozice Schielovské Mrtvé město ukazuje jejich díla, která během sympozia vytvořili v ateliérech galerie. Jde o pět až osm prací každého výtvarníka. Výstava potrvá do 6. února.

Badminton

V sobotu 8. ledna hostil českokrumlovský oddíl SK Badminton ve své hale třetí kolo druhé nejvyšší tuzemské soutěže. Družstvo SKB Český Krumlov zakončilo základní část celostátní ligy dvěma výhrami a skončilo na druhém místě. Tím si sportovci Štěpánka Vazačová, Lucie Černá, Roman Hnilička, Jakub Sluka, Václav Domin., Jaromír Janáček a Tri Prasetyo zajistili postup do boje o extraligu.                        
Na mistrovství České republiky v badmintonu juniorů v Plzni se nejvíce dařilo českokrumlovské naději Lucii Černé, která kromě bronzu v singlu získala spolu s klimkovickou Kateřinou Tomalovou ještě stříbro ve čtyřhře.

Zakladatelka Fioretta oslavila jubileumVěroslava Hanzlíková, zakladatelka Fioretta a Krumlovských pištců, oslavila 14. ledna 2011 své 70. narozeniny.

Foiretto a Krumlovští pištci oslavili 14. ledna 2011 sedmdesátiny své zakladatelky paní Věroslavy Hanzalíkové. Soubor Krumlovských pištců založila paní Hanzalíková v roce 1988, v roce 1996 stála u založení souboru historických tanců Fioretto. V renesančních kostýmech se oba soubory začaly objevovat na veřejnosti při Slavnostech pětilisté růže, ale vítaly i krále a velvyslance ze zemí celé Evropy. Díky obětavosti paní Hanzalíkové se aktéři podívali do mnoha zemí Evropy. V roce 2003 obdržela Cenu města Český Krumlov za mnohaletou činnost v oblasti kultury, za založení a vedení dětského souboru Krumlovští pištci a souboru historických tanců Fioretto, za reprezentaci města a šíření české kultury doma  i v zahraničí.

 

Počasí

Nový rok přinesl oteplení a problémy s tím spojené. Silnice i ulice byly pokryty ledovkou. Celý první týden svítilo sluníčko a sníh i led postupně odtával. První lednový víkend dosáhla denní teplota místy i 10 °C. Teplo bylo i další dva týdny, sníh i led úplně odtály, ale srážky se dostavily v podobě vydatného deště. Na některých dolních tocích řek bylo vyhlášeno povodňové nebezpečí. O víkendu 15. a 16. ledna bylo teplo a slunečno – odpolední teploty se pohybovaly kolem 10 °C ve stínu! I noční teploty se udržovaly nad nulou. V následujících dnech se výrazně ochladilo – v průměru o 10 - 12 °C, začal padat sníh. Teploty nebyly nijak nízké, a tak sníh každý den odtál a pak napadl další. Hluboko pod nulu se teplota dostala poslední lednový víkend.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: