aktualizováno 31. 1. 2012

Kronika města Český Krumlov

Duben 2010

Velikonoční akce

I letos přichystalo město bohatý kulturní velikonoční program. Od čtvrtka ožilo náměstí Svornosti velikonočním trhem, kde trhovci a řemeslníci nabídli své výrobky a dobré pohoštění nejrůznějšími lidovými pochoutkami. Absolutní novinkou jsou velikonoční pašijové hry, které na Boží hod velikonoční sehráli herci i neherci hořických pašijových her. V Klášterní zahradě na Tramínu si návštěvníci připomněli biblický příběh o posledních dnech Ježíše Krista.

Aktualita z 1. dubna 2010 - Velikonoční trhy v Českém Krumlově a bohatý program


Krumlovský hastrmanMezinárodní veřejný závod v ploutvovém a zimním plavání o putovní pohár starosty města Č. Krumlov

V sobotu 10. dubna se uskutečnil již pátý ročník Krumlovského hastrmana. Jedná se o veřejný závod v ploutvovém plavání, při němž se soutěží o putovní pohár starosty města. Závod pořádala Vodní a záchranná služba Českého červeného kříže Český Krumlov. Program začal v 11 hodin ukázkou profesionálního výcviku a dalších dovedností vodních záchranářů. Letošní novinkou bylo, že se část trati plavala proti proudu řeky. Celkovým vítězem se stal Aleš Berounský z pořádajícího týmu Českokrumlovských vodních záchranářů. Mimořádný zájem byl o doprovodné akce. Bylo např. možné si vyzkoušet tzv. zoorbing, tzn. chůzi po vodě.


Mezinárodní den Romů

Komunitní centrum Romů připravilo 9. dubna společnou oslavu Mezinárodního dne Romů ve svém areálu v bývalé autoškole. Pro děti byl přichystán bohatý zábavný program.


Narozeniny souboru Medvíďat

V r. 1995 dal sbormistr Lukáš Holec dohromady první partu dětí, které začaly společně zpívat jako Medvíďata. Dnes má sbor na svém kontě několik stovek vystoupení, množství cen a čtyři nahrávky. Kromě Medvíďat už zpívají i Lentilky, Diblíci, Brumlíci a Krumbrumchór.


Nové výstavy v Egon Schiele Art Centru

Při příležitosti 120. výročí narození Egona Schieleho byly otevřeny další výstavy: Egon Schiele (1890-1918) výstava k poctě životu a dílu, ONA B. - Skandál v ráji, Bernadette Huber - Egon v Krumlově, Alois Mitter - Člověk, Lucie Novotná - Krajinomalba, Robert Schad - Podél Linie, Roman Týc - Křížová cesta. K významným hostům, kteří se zúčastnili vernisáže 16. dubna, patřili prezident republiky Václav Klaus a generální ředitel Národní galerie Milan Knížák.

Katalog galerie Egon Schiele Art Centrum zde.


Část připravované expozice Hradního muzeaChystané otevření Hradního muzea

Již brzy dostanou turisté možnost vidět, jak vypadal Český Krumlov na přelomu 19. a 20. století. V nově vznikajícím Hradním muzeu v objektu Hrádku připravují odborníci mimo jiné historický kinematograf. Jsou dohledány filmy, které dokumentují tehdejší život ve městě - trhy, slavnosti, cvičení požárníků, členy rodu Schwarzenberků na lovu, návštěvy významných osobností. Chybět nebude první propagační nahrávka Českého Krumlova. Provoz Hradního muzea bude zahájen v lednu příštího roku.


Den Země

V pátek 23. dubna u příležitosti oslav Dne Země připravil Dům dětí a mládeže společně s Ekocentrem Šípek soutěžní dopoledne pro žáky prvního stupně základních škol. Na dvanácti stanovištích čekaly na děti úkoly a hry s přírodovědnou tématikou - přenášením mravenčího vajíčka, zaječí slalom, třídění odpadu, běh pro přírodninu apod. Podmínkou účasti na tomto dni bylo výtvarné zpracování tématu Chráněný živočich. Den Země oslavilo přes 300 dětí. Ke zdárnému průběhu akce přispěly jako pomocníci i děti ze ZŠ Plešivec.


Počasí

Dubnové počasí bylo celou první dekádu opravdu aprílové. Střídalo se teplo, ochlazení, déšť, slunce i sníh. Ještě 10. dubna bylo velmi chladno, chvílemi dokonce padala drobná sněhová krupička. I celý následující týden bylo poměrně chladno a deštivo. Teprve o víkendu (17. - 18. dubna) se oteplilo, a to dost výrazně, denní teplota se pohybovala kolen 12 °C. Další víkend se znovu oteplilo, tentokrát teploměr šplhal odpoledne ke 20 °C. Podobný ráz počasí vydržel do konce měsíce. 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: