aktualizováno 2. 5. 2011

Kronika města Český Krumlov

Březen 2008

Ilustrační foto - Krumlovská prima sezónaMěstské divadlo

Pátý ročník regionální přehlídky studentské tvořivosti Krumlovská prima sezóna hostilo 7. března Městské divadlo. O postupujících v kategorii divadlo se rozhodovalo v Českém Krumlově. Divadelní soubor Múzika ze Sezimova Ústí předvedl pohádku Strašidla z červeného lesa, soubor Tyláček nastudoval Žáčkiádu. Obě představení měla velký úspěch. Odpoledne se ještě konal odborný seminář.

Městské divadlo Český Krumlov

Kino J & K

Nové promítací plátno o rozměrech 4,3 x 9,9 m instalovala specializovaná firma v kině J a K na Špičáku. Místní kino se stalo plně konkurence schopné běžným multiplexům.

Kino J & K Český Krumlov

Objev Vivaldiho opery

Operu Agrippo, kterou zkomponoval Vivaldi v roce 1730 přímo pro Prahu, nalezl v Řezně hudebník a muzikolog Ondřej Macek, který střídavě žije v Praze a v Českém Krumlově. Světová premiéra nového uvedení se odehraje 3. května ve Španělském sále Pražského hradu a o několik týdnů později v Barokním divadle českokrumlovského zámku.

Zámecké divadlo v Českém Krumlově

Student Agency

Žluté autobusy společnosti Student Agency začaly jezdit i do Českého Krumlova. Kromě vysokého komfortu cestování nabízí společnost i nižší cenu jízdenek, než má konkurence, což oceňují zejména studenti.

Salvátor DalíAktualita ze dne 31. 3. 2011 - Autobusy Student Agency jezdí do Českého Krumlov

Student Agency

Dům české fotografie

Od března je v Domě české fotografie k vidění na sto padesát výtvarných děl Salvátora Dalího, grafické listy, sítotisky, plastiky a keramické talíře, včetně dvanácti fotografií od Václava Chocholy.

Dům české fotografie

Václavské sklepy

Novou výstavu Socha a šperk 2008, která představuje současnou tvorbu českého autorského šperku v kontextu stálé expozice mezinárodní výstavy současného sochařství a designu, mohou návštěvníci vidět v českokrumlovském zámku ve Václavských sklepích. Vernisáž výstavy, která potrvá do 30. prosince 2008, se uskutečnila v sobotu 29. března 2008.

Václavské sklepy

Počasí

Začátkem března nedošlo k výraznější změně počasí. Noční teploty se pohybovaly mírně pod nulou, denní vystoupaly lehce nad nulu. Velké škody ale napáchala vichřice Emma, která zasáhla území České republiky v sobotu 1. března (poničené střechy, polomy, popadané stožáry elektrického napětí). Vyžádala si i dvě oběti na lidských životech. V českokrumlovských lesích jí padlo za oběť zhruba 1 300 kubíků dřeva. V některých místech se rozvodnily i vodní toky. Podobný ráz počasí pokračoval i v dalším týdnu. Uprostřed týdne (13. 3.) přišla znovu vichřice, která způsobila škody i přímo v Českém Krumlově, např. na budově SUPŠ sv. Anežky České. 21. března ráno začalo hustě chumelit, foukal poměrně silný vítr. Vzhledem k tomu, že bylo těsně pod nulou, klouzalo to nejen na silnici, ale i na chodníku. Den před tím došlo na dálnici D1 v úseku mezi Humpolcem a Jihlavou k hromadné havárii asi 200 osobních i nákladních aut. Jednalo se o největší silniční kolaps v našich dějinách. Podle odhadů stálo na dálnici v dlouhých kolonách až 20 000 lidí. Bylo s podivem, že nedošlo ke smrtelným zraněním. Přes Vysočinu se nedalo projet takřka celý den. Poslední březnový týden už naznačoval, že by jaro přece jen mohlo přijít. 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: