aktualizováno 2. 5. 2011

Kronika města Český Krumlov

Březen 2008

Ilustrační foto - Krumlovská prima sezónaMěstské divadlo

Pátý ročník regionální přehlídky studentské tvořivosti Krumlovská prima sezóna hostilo 7. března Městské divadlo. O postupujících v kategorii divadlo se rozhodovalo v Českém Krumlově. Divadelní soubor Múzika ze Sezimova Ústí předvedl pohádku Strašidla z červeného lesa, soubor Tyláček nastudoval Žáčkiádu. Obě představení měla velký úspěch. Odpoledne se ještě konal odborný seminář.

Městské divadlo Český Krumlov

Kino J & K

Nové promítací plátno o rozměrech 4,3 x 9,9 m instalovala specializovaná firma v kině J a K na Špičáku. Místní kino se stalo plně konkurence schopné běžným multiplexům.

Kino J & K Český Krumlov

Objev Vivaldiho opery

Operu Agrippo, kterou zkomponoval Vivaldi v roce 1730 přímo pro Prahu, nalezl v Řezně hudebník a muzikolog Ondřej Macek, který střídavě žije v Praze a v Českém Krumlově. Světová premiéra nového uvedení se odehraje 3. května ve Španělském sále Pražského hradu a o několik týdnů později v Barokním divadle českokrumlovského zámku.

Zámecké divadlo v Českém Krumlově

Student Agency

Žluté autobusy společnosti Student Agency začaly jezdit i do Českého Krumlova. Kromě vysokého komfortu cestování nabízí společnost i nižší cenu jízdenek, než má konkurence, což oceňují zejména studenti.

Salvátor DalíAktualita ze dne 31. 3. 2011 - Autobusy Student Agency jezdí do Českého Krumlov

Student Agency

Dům české fotografie

Od března je v Domě české fotografie k vidění na sto padesát výtvarných děl Salvátora Dalího, grafické listy, sítotisky, plastiky a keramické talíře, včetně dvanácti fotografií od Václava Chocholy.

Dům české fotografie

Václavské sklepy

Novou výstavu Socha a šperk 2008, která představuje současnou tvorbu českého autorského šperku v kontextu stálé expozice mezinárodní výstavy současného sochařství a designu, mohou návštěvníci vidět v českokrumlovském zámku ve Václavských sklepích. Vernisáž výstavy, která potrvá do 30. prosince 2008, se uskutečnila v sobotu 29. března 2008.

Václavské sklepy

Počasí

Začátkem března nedošlo k výraznější změně počasí. Noční teploty se pohybovaly mírně pod nulou, denní vystoupaly lehce nad nulu. Velké škody ale napáchala vichřice Emma, která zasáhla území České republiky v sobotu 1. března (poničené střechy, polomy, popadané stožáry elektrického napětí). Vyžádala si i dvě oběti na lidských životech. V českokrumlovských lesích jí padlo za oběť zhruba 1 300 kubíků dřeva. V některých místech se rozvodnily i vodní toky. Podobný ráz počasí pokračoval i v dalším týdnu. Uprostřed týdne (13. 3.) přišla znovu vichřice, která způsobila škody i přímo v Českém Krumlově, např. na budově SUPŠ sv. Anežky České. 21. března ráno začalo hustě chumelit, foukal poměrně silný vítr. Vzhledem k tomu, že bylo těsně pod nulou, klouzalo to nejen na silnici, ale i na chodníku. Den před tím došlo na dálnici D1 v úseku mezi Humpolcem a Jihlavou k hromadné havárii asi 200 osobních i nákladních aut. Jednalo se o největší silniční kolaps v našich dějinách. Podle odhadů stálo na dálnici v dlouhých kolonách až 20 000 lidí. Bylo s podivem, že nedošlo ke smrtelným zraněním. Přes Vysočinu se nedalo projet takřka celý den. Poslední březnový týden už naznačoval, že by jaro přece jen mohlo přijít. 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov