aktualizováno 7. 11. 2012

Kronika města Český Krumlov

Červenec 2011

Problémy s nefunční kašnou na náměstí Svornosti v Českém KrumlověProblémy s kašnou na náměstí

Kašna, která byla uvedena do provozu o adventu 2008, byla nefunkční. Dodavatelská firma stále odmítala reklamace a nebyla ochotna nastoupit k opravám poruchových nebo nefunkčních častí stavby. Město tedy nechalo provést zásadní rekonstrukci již zrekonstruovaných technologických částí zhruba za 400 tisíc korun. Město se s dodavatelem chce dohodnout na proplacení nákladů za poslední opravy. Problémem je, že před lety převzalo město kašnu prakticky bez připomínek a s dodatkem "bez závad". Problémy s funkčností se začaly projevovat již během první zimy, kdy v ní zamrzla voda. Město začalo vady reklamovat ještě v záruční době.Sbor Medvíďata ve Španělsku

Dětský sbor Medvíďata ze ZUŠ Český Krumlov se zúčastnil mezinárodní sborové soutěže ve španělském Cantonigros. Z celkového počtu 250 zájemců z celého světa byla krumlovská Medvíďata vybrána spolu čtyřiatřiceti soubory, navíc získal ve své kategorii úžasné třetí místo.

Spanilá jízda

Na nádvořích hradu a zámku i na náměstí Svornosti obdivovali zájemci o posledním červencovém víkendu dvě desítky historických vozidel včetně závodní Tatry šestinásobného vítěze rallye Paříž-Dakar Karla Lopraise. Do Českého Krumlova zamířila vozidla v rámci spanilé jízdy po Jihočeském kraji nazvané Trofeo Niké Bohemia 2011.

Aktualita z 27. července 2011 - Unikátní historické vozy a závodní Tatra řízená Karlem Lopraisem budou k vidění v Českém Krumlově

Počasí

První červencový víkend byl mimořádně chladný (teplota jen 10 °C) a celý propršel. Od 5. července se začalo postupně oteplovat, o víkendu již zase bylo opravdu letní počasí s teplotami ke 30 °C. V noci na neděli se nad jihem Čech přehnaly bouřky s přívalovým deštěm. Voda zatopila sklepení na sídlišti Mír a v českokrumlovské nemocnici. V noci na neděli přišla bouřka znovu, ale kvůli silnému větru byla zrádnější, padaly stromy. Další bouřka přišla ve středu 13. července. Opět padaly stromy, bylo přerušeno elektrické vedení. V následujícím týdnu bylo opět velmi teplo. Poté se výrazně ochladilo a začalo často pršet. Podobný ráz počasí vydržel do konce měsíce.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: