aktualizováno 7. 2. 2019

Kronika města Český Krumlov 2015

Sport

Vltava Run 2015 - výzva pro každého běžce

Ve dnech 16. až 17. května 2015 se uskutečnil druhý ročník největšího štafetového běhu v České republice Vltava Run. Vltava Run je štafetový běžecký závod pro týmy maximálně 12 běžců, od pramene Vltavy, konkrétně z Kvildy, do Prahy. Více než 350 km trasy vedoucí nádhernou přírodou kolem řeky Vltavy, ale také historickými městy i jihočeskými a středočeskými vesnicemi - prostě tou nejkrásnější cestou k cíli. Českým Krumlovem zdatní závodníci proběhli v sobotu 16. května 2015 v odpoledních a večerních hodinách, v menších skupinkách nebo jednotlivě.

Českokrumlovská rallye 2015 v tradičním termínu

Český Krumlov a jeho okolí bylo už potřiačtyřicáté dějištěm významného motoristického podniku. Rallye Český Krumlov se vrátilo do tradičního jarního termínu - druhá akce kalendáře Mistrovství České republiky v rallye, který byl v roce 2015 jako jediný tuzemský závod součástí FIA European Rally Trophy s koeficientem 3, se uskutečnil ve dnech 22. až 23. května 2015.

Krumlovský destiboj v roce 2015 - 10. ročník

Ve dnech 10. - 11. července 2015 proběhl v prostorách atletického a fotbalový stadion FK Slavoj Český Krumlov již XI. Ročník Krumlovského desetiboje. Akce se konala pod záštitou místostarosty města Ing. Josefa Hermanna. V ideálním slunečném počasí s teplotou od 23 do 27 stupňů, proběhl tento závod poprvé s veteránskými koeficienty WMA pro závodníky od 35 let věku. V klání nastoupila osmnáctka mužů a sedmička žen k XI. Snomíbo krumlovskému desetiboji. Závod však dokončilo jen 16 mužů a 7 žen, když po páté disciplíně s prasklou achilovkou odstoupil Jan Míka a pro zranění kyčle druhý nejmladší závodník Stanislav Tůma.

Mistři světa v kanoistice vstoupili do "Galerie OSOBností" Fotoateliéru Seidel

Český Krumlov byl v letech 2014 - 2015 svědkem něčeho mimořádného - zrodu nebývale silné, domácími i světovými úspěchy ověnčené mladé generace sportovců. Tým mladých kanoistů, který řadu let pod vedením zkušených trenérů i obětavých rodičů trénoval ve zdejších vltavských meandrech, náhle prudce zazářil ověnčen mnoha zlatými, stříbrnými, ale i bronzovými medailemi z mistrovství světa v USA. V době, kdy je obecně závažným problémem přimět teenagery k jakémukoliv sportu, natož vrcholovému, působí tento úspěch jako skutečný zázrak. Vstupujeme tak do mimořádné historické epochy juniorského sportu, kdy v peřejích Vltavy vyrostl nový silný tým mladých vodáků.

Českokrumlovský tenisový klub Lawn Tenis Club - prázdninové kempy

Celkem 250 hodin strávených venku na antukových kurtech i v kryté tenisové hale odtrénovali mladí tenisté na letních kempech v areálu Tenis-Centra v Českém Krumlově během prázdninových srpnových dnů. Padesáti hráčům nejen z Českého Krumlova, ale také z Prahy a jejího okolí, Českých Budějovic i rakouské Vídně ve věku od šesti do sedmnácti let se věnovala pětice tenisových trenérů, specializovaný kondiční trenér i profesionální pedagog, který pro děti připravoval program mezi tréninky a vedl kurzy tenisové angličtiny.

Závod Krumlovský Horák - 2. ročník závodů v Novém Spolí na Vltavě

V sobotu 29. srpna 2015 v osm hodin ráno bylo pod Barevnou skálou v Novém Spolí v Českém Krumlově nebývale rušno. Lezci, kteří se sem sjeli z celé České republiky, tu startovali druhý ročník Krumlovského Horáka. Bylo ještě příjemně chladno a někteří lezci z patnáctky týmů už měli první lezeckou cestu za sebou. Po cestě, kterou měli absolvovat po Vltavě na kanoi, museli na pěti vybraných skalkách absolvovat celkem deset lezeckých výstupů. Na konci vodácké šestikilometrové časovky, která začínala u Osmého špice v Domoradicích a končila v kempu ve Zlaté Koruně, a kterou Krumlovský Horák vrcholil, totiž na každého závodníka čekal půllitr piva, který museli vypít, pokud možno na ex. Až poté se každému týmu zastavila časomíra.

Charitativní cyklistický závod Bohemian Gran Fondo - 2. ročník

Český Krumlov v sobotu 4. října 2015 hostil již druhý ročník charitativní jízdy Bohemian Gran Fondo. Startovné účastníků bylo určeno na podporu projektů, které jsou zaměřeny na boj žen se zákeřnou rakovinou prsu. V roce 2015 se do akce zapojilo více než 300 cyklistů, což je o 50 závodníků více než v roce 2014.

Terénní soutěž pro žáky a studenty - Den plný prevence

Den plný prevence 2015 byla jednodenní terénní soutěž určená pro žáky ZŠ a víceletých gymnázií z celého okresu Český Krumlov, členěná podle věku soutěžících do IV. kategorií.

Hasičská soutěž O pohár města Český Krumlov - 8. ročník

3. října 2015 proběhla již poosmé hasičská soutěž O pohár města Český Krumlov, která se konala v areálu firmy Vidox u Porákova mostu. Soutěže se zúčastnilo celkem 23 hasičských družstev z okresu Český Krumlov. Pohár vyhráli muži ze Sboru dobrovolných hasičů (SDH) Netřebice, druzí byli muži z SDH Přísečná A, třetí skončili muži z Holubova. V soutěži žen zlato získaly hasičky z SDH Besednice, druhé byly ženy z SDH Benešov nad Černou a třetí místo vybojovaly ženy z Chlumu u Křemže.

Krumlovský vodácký maraton v roce 2015 - 13. ročník akce

Hromadný start kategorie paddleboardů a raftů v kempu v Rožmberku nad Vltavou si pochvalovali účastníci již 13. ročníku Krumlovského vodáckého maratonu, který se konal na Vltavě v sobotu 10. října 2015. Setkalo se to s velkým ohlasem mezi závodníky, protože start tak dostal zcela nový náboj. Závodníci museli vymýšlet novou taktiku, běželi nejprve sedmdesát metrů po břehu a až potom naskakovali na vodu. Oproti předchozím ročníkům opět do maratonu nastoupilo více závodníků, celkový počet přesáhl tisícovku a stoupla i jejich kvalita. Maraton letos odstartovali tři olympijští medailisté: Lukáš Trefil, Josef Dostál a Daniel Havel.

Hokejový klub HC Slavoj Český Krumlov oslavil 80 let své existence

Slavnostním otevřením nově vybudovaných šaten a dalšího zázemí vyvrcholily v sobotu 7. listopadu 2015 oslavy osmdesátého výročí hokejového klubu HC Slavoj Český Krumlov. Vybudování šaten byl velmi důležitý mezník v historii klubu. Zastřešený zimní stadion se začal stavět na jaře roku 1999 a jeho provoz byla slavnostně zahájen už na podzim 28. října 1999. V rámci oslav 80. výročí klubu oficiálně otevřel předseda klubu Karel Kašák novou budovu šaten u zimního stadionu na Chvalšinské ulici, na kterou již hokejisté řadu let netrpělivě čekali. Podařilo se to poté, co klub získal dotaci z programu Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy, o kterou žádali už podruhé. Nové vedení města včetně zastupitelů a současně i klubu našlo společnou řeč a město třicetiprocentním podílem na dotaci pomohlo klubu k jejímu získání. Dlouho očekávané zázemí a kabiny klubu se začaly stavět v srpnu 2014, hotovo bylo na jaře.

Více termínů veřejného bruslení na stadionu HC Slavoj Český Krumlov

Dům dětí a mládeže Český Krumlov ve spolupráci s HC Slavoj zahájil od 9. prosince výuku bruslení pro všechny příchozí děti. Lekce bruslení pro veřejnost byly rozšířeny i na pondělí od 16:00 do 17:00 hodin, středu od 15:35 do 16:35 a v sobotu od 8:00 do 10:00 hodin. Ve spolupráci se Sokolem Český Krumlov začala i výuka krasobruslení, která byla vždy v úterý od 17:00 do 18:00 hodin. Veřejné bruslení bylo navíc ještě ve středu od 18:30 do 19:30, v sobotu od 19:00 do 21:00 hodin a v neděli od 13:45 do 15:45. Byl to velmi vstřícný, chvályhodný krok směrem k veřejnosti, který byl významný nejen pro obyvatele Českého Krumlova, ale i pro bruslaře z obcí ze širšího okolí.

Podrobnější informace k jednotlivým akcím naleznete v pdf verzi Kroniky města Český Krumlov.

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: