aktualizováno 5. 4. 2012

Jen v Českém Krumlově se můžete políbit pod rozkvetlým stromem na náměstí Lásky

aktualizováno 03.04.2012

Dětské odpoledne, stavba májky, lampiónový průvod, koncert oblíbené českokrumlovské skupiny HK BAND, promenádní koncert italského symfonického orchestru BANDA SOCIALE MERATESE nebo Májové odpoledne otevřených muzeí a galerií, to vše láká do Kouzelného Krumlova od pondělí 30. dubna do úterý 1. května. Program českokrumlovské jarní slavnosti se odehraje na více místech - v zahradách Pivovaru Eggenberg, na náměstí Svornosti (toho času náměstí Lásky), v Museu Fotoateliér Seidel či v dalších jednotlivých muzejních prostorách. Přijměte i Vy pozvání na oblíbenou oslavu jara v Českém Krumlově. Vstupné je zdarma.

„Kouzelný Krumlov je první ze čtyř oficiálních akcí města v letošním roce, které připravujeme. Naším dlouhodobým záměrem je přizvat k této akci občany města, a to přímým zapojením jejich aktivit do programu akce, ale samozřejmě i jako návštěvníky. Vycházíme z české tradice stavění májí, ale obohacujeme ji o další programové části, jako například Krumlovský veletrh, kdy se prezentuje na třicet místních zájmových sdružení, škol a dalších neziskovek. Prezentují zde svou činnost, kterou vyvíjejí především ve prospěch obyvatel města, a tak si na této aktivitě cením především toho, že se zde mohou lidé posousedsku setkat a popovídat si, inspirovat se, třeba i něco vymyslet a uvést do života. Zajímavým bodem programu je Festival Základní umělecké školy Český Krumlov, vystoupení souborů Domu dětí a mládeže Český Krumlov a další hudební vystoupení místních souborů. Asi nejvíce navštěvované je Dětské odpoledne s dovednostními hrami a programem pro děti. Základní dramaturgický rámec je podobný, ale každoročně se objeví i něco nového a zajímavého. Letos je to například pondělní promenádní koncert italského symfonického orchestru BANDA SOCIALE MERATESE na náměstí Svornosti. Stále oblíbenější je ale také focení ve Fotoateliéru Seidel, které se ovšem letos uskuteční přímo v pivovarských zahradách," řekl Jan Vozábal, ředitel Městského divadla Český Krumlov, které připravuje program akce.

Pondělní program - 30. 4. 2012

Pondělní program je zasazen do prostoru pivovarských zahrad. Od 14 hodin bude zahájeno Dětské odpoledne a Krumlovský veletrh. Nejmladší návštěvníci si mohou malovat, nechat se čarodějnicky nalíčit, opéct první jarní špekáček, nebo se vyřádit při různých hrách. K dispozici bude skákací hrad, trampolína a další aktivní zábava, jízda na raftu Vodní záchranné služby, dovednosti ve spolupráci s profesionálními hasiči, policisty a další. Dětské odpoledne také zpříjemní divadelní představení Divadélka Luk O Budulínkovi. Svou činnost představí jednotlivé obory Základní umělecké školy Český Krumlov, Domu dětí a mládeže Český Krumlov, Krumlovští pištci a další místní spolky, školy a neziskové instituce. Po postavení májky, kterou sponzorsky darují Lesy města Český Krumlov s. r. o., bude společně zažehnuta velká vatra a vystoupí českokrumlovská bigbeatová kapela HK BAND. Od 14 do 19 hodin bude v zahradách Pivovaru Eggenberg probíhat také jarní fotografování Musea Fotoateliéru Seidel. Před objektiv jsou zvány maminky, tatínkové i jejich děti. Společná rodinná fotografie ve stylu fotografií našich babiček se stane ozdobou rodinného fotoalba, tak jako tomu bývalo v minulém století. Ve 20.30 hodin se z náměstí Svornosti vydá do pivovarských zahrad lampiónový průvod. K příjemné atmosféře patří též pestrá nabídka občerstvení, o které se postará Pivovar Eggenberg se svými partnery.

Mimoto vystoupí od 17 hodin na náměstí Svornosti promenádní italský symfonický orchestr BANDA SOCIALE MERATESE, který zavítá do Českého Krumlova v rámci svého turné, kdy dále navštíví Prahu, Monaco v Bavorsku, či Salzburg.

Úterní program - 1. 5. 2012

Úterní program Kouzelného Krumlova je tradičně zasvěcen Májovému odpoledni otevřených muzeí a galerií. Bezplatně bude zpřístupněna v čase standardní otevírací doby výstava Český Krumlov od památkové rezervace k památce UNESCO v Regionálním muzeu, v čase od 14 do 17 hodin výstava Česko-Krumlovský design v Galerii české kultury v Máselnici na 2. nádvoří zámku nebo výstava Česko-Krumlovská surrealita podzemního města v Mezinárodní galerii umění ve Václavských sklepích na 4. nádvoří zámku. V International Art Studiu na Fortně se koná od 10 do 24 hodin Den otevřených dveří s představením projektů Krumlovské náměstíčko - Růžový dvorek a Růžová cesta. Vstup také zdarma. Od 14 do 18 hodin pořádá Museum Fotoateliér Seidel prohlídky muzea s 50 % slevou ze vstupného.

Kompletní program je zveřejněn na www.ckrumlov.cz/kouzelnykrumlov2012.

Akci pořádá město Český Krumlov, Městské divadlo Český Krumlov o. p. s. a Českokrumlovský rozvojový fond spol. s r. o.

Město Český Krumlov děkuje všem partnerům a sponzorům za podporu a součinnost při organizaci 8. ročníku městské slavnosti Kouzelný Krumlov!

Generálními partnery jsou Budějovický Budvar, n. p. a Madeta, a. s.

Hlavními partnery jsou Pivovar Eggenberg, a. s., Česká centrála cestovního ruchu-CzechTourism a HERO CZECH, s. r. o.

Partnery jsou Agentura českého keramického designu, Český svaz žen a Český červený kříž, Dům dětí a mládeže Český Krumlov, Lesy města Český Krumlov s. r. o., Museum Fotoateliér Seidel, Regionální muzeum v Českém Krumlově, Služby města Český Krumlov s. r. o. a Základní umělecká škola v Českém Krumlově

Mediálními partnery jsou Ozvěny z měst a obcí Českokrumlovska a Oficiální informační systém Český Krumlov

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: