aktualizováno 2. 5. 2014

Nádoby pro odkládání použitého textilu, hraček a obuvi

Aktualizace 2.5.2014

Dne 29. dubna 2014 byly ve městě rozmístěny nádoby pro odkládání použitého textilu, hraček a obuvi. Nádoby bílé barvy jsou umístěny na sídlišti Plešivec (na stávajícím stanovišti odpadových nádob u autobusové zastávky), v ulici Po Vodě (u mostu u DDM), na sídlišti Mír (tzv. Náměstíčko), sídliště Vyšný (u Českého červeného kříže) a na vlakovém nádraží. Po dobu jednoho měsíce se bude ověřovat využívání nádob. V případě, že se systém sběru použitého textilu, obuvi a hraček osvědčí, bude se dle potřeby rozšiřovat do dalších lokalit.

Do nádob lze odkládat nejen textil pro charitativní využití, ale i již dále nepoužitelný textil včetně roztrhaných hadrů, záclon, tašek i batohů. Dále nádoby slouží i pro odkládání bot a veškerých dětských hraček včetně plastových.

Odložené věci ze sběrných nádob budou poskytnuty Ošacovacímu středisku Českého červeného kříže - šatstvo je distribuováno sociálně slabým spoluobčanům a část je v ošacovacím středisku prodávána. Nevyužitou část ze strany ČČK bude odebírat Nadace Ecotextil a materiál je určen k distribuci do azylových domů, dětských domovů nebo ústavů sociální péče. Textil, který nelze dále využít, míří k ekologické likvidaci, po které se vrací zpět například v podobě hadrů na podlahu nebo jiných znovu využitelných produktů.

Věříme, že občané města Český Krumlov budou tyto nádoby využívat a přispějí tak nejen k prodloužení životního cyklu jednotlivých oděvů, ale zároveň ke snížení množství odpadu ukládaného na skládku komunálního odpadu.

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: