aktualizováno 3. 2. 2014

Koncepce kultury města Český Krumlov

Aktualizace 3.2.2014

Koncepce podpory kultury města Český Krumlov 2014 - 2020

Koncepci podpory kultury města Český Krumlov schválilo zastupitelstvo města v prosinci 2013. Hlavním cílem tohoto strategického dokumentu je pomoc při objektivním rozhodování o podpoře kultury pro vedení města a zároveň i posouzení účelnosti této podpory. Obyvatelům a návštěvníkům města Koncepce přinese šanci na zlepšení nabídky kulturních služeb z hlediska dosud méně uspokojené poptávky i z hlediska rozsahu a kvality nabídky kulturních aktivit. Příkladem opatření, které by mělo podporovat nové a zajímavé projekty kulturní povahy, je změna grantového systému nebo zapojení území "třetího meandru" do společenského života města a tím i jeho oživení pro obyvatele. V současnosti probíhají práce na zahájení realizace Koncepce.

Mezi prioritní opatření pro rok 2014 patří transformace grantového systému podpory kulturních aktivit, zajištění informačního a poradenského servisu pořadatelům kulturních aktivit pro získávání finančních prostředků mimo rozpočet města nebo podpora akcí zvyšujících zájem obyvatel i návštěvníků města o kulturní dění a kulturní dědictví v Českém Krumlově a další. K aktualizaci a možnému vylepšení Koncepce pomůže i plánovaný výzkum obyvateli poskytovatelů veřejných kulturních služeb, který proběhne v květnu a naváže na předešlé výzkumy, které Filozofická fakulta provádí ve městě od roku 1992. 

Koncepci zpracovala v průběhu roku 2013 kulturní komise rady města ve spolupráci s Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy v Praze. Spolupráce s Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy v Praze probíhá v rámci řešení projektu „Vytvoření a ověření systému evaluace veřejných kulturních služeb", který je podpořen Ministerstvem kultury České republiky.

Dokumenty

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: