aktualizováno 19. 6. 2013

Informace k pokračování rekonstrukce jezu Jelení lávka v Českém Krumlově

Aktualizováno 19.6.2013

Během včerejšího dopoledne byla ze dna Vltavy vyzvednuta hlavní překážka - staveništní most pod jezem, který se vlivem povodně sesunul na dno řeky. Stavební firma, do pátku 21. června do 12 hodin, ještě prohledá dno pod jezem na výjezdu z jezové propusti a pokud možno odstraní z plavební dráhy nebezpečné panely, kameny, kmeny a podobné překážky naplavené povodní. Od sobotního rána bude průjezd propustí technicky možný. Přesto nadále platí, že jez je ve výstavbě a případné splouvání jezové propusti je výhradně na vlastní nebezpečí (propust není zcela dokončena, není zkolaudována, stále se jedná o průjezd staveništěm jezu). Stavba navíc bude v souvislosti s dokončováním pohyblivého jezu v průběhu léta opakovaně manipulovat s jezem a jeho hrazením, měnit hladinu v jezové zdrži, a z toho důvodu nebude jezovou propustí protékat voda. Důrazně doporučujeme všem vodákům v zájmu vlastní bezpečnosti plavidla přes jez raději přenášet, a to trasou po levém břehu Vltavy, která bude do pátečního odpoledne obnovena a znovu vyznačena. Možnost přenášení vpravo se z důvodu konání Slavností pětilisté růže ruší!

Dokončení vlastní stavby jezu je v tuto chvíli závislé na rozsahu povodňových škod. Průzkum a vyhodnocení škod bude možný až v příštím týdnu, po dalším snížení odtoku z VD Lipno II. Z rozsahu škod vyplyne časová náročnost dokončení stavby a vykonání všech provozních zkoušek pohyblivého jezového uzávěru. V tuto chvíli je prodloužen termín dokončení stavby do 26. 8. 2013 a nelze vyloučit, že po zmapování povodňových škod se tento termín bude ještě měnit.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: