aktualizováno 4. 8. 2009

 

Na Polečnici dosažen 2. stupeň povodňové aktivity,
na Vltavě je normální stav

aktualizováno: 4. srpna 2009

Dobrkovice (u viaduktu)Polečnice dosáhla v 10.50 dopoledne 2. stupně povodňové aktivity. Vodní stav Polečnice byl v 11 hodin 140 cm a průtok 28,80 m3/s. Nicméně podle radarových odrazů by mělo skutečně přestat pršet v nejbližších hodinách. Poté bude voda nějakou dobu odtékat.

Ve Vltavě nadále zůstává normální stav vody (aktuální hodnota 153 cm). Průtok Vltavy je 39,30 m3/s. Odtok z Lipenské přehradní nádrže činí standardních 10 m3/s a naplněnost nádrže dosahuje přibližně 89%.

Noční vydatný déšť způsobil, že dnes ráno v 8.00 byl na Polečnici dosažen 1. stupeň povodňové aktivity. Ranní hodnota vody v Polečnici byla 124 cm, hranice pro vyhlášení prvního povodňového stupně je 100 cm. Průtok v Polečnici dosáhl 23,60 m3/s.

Město Český Krumlov v ranních hodinách požádalo Služby města Český Krumlov o pročištění propustku pod komunikací v Dobrkovicích u viaduktu. Zásah techniky byl nutný, voda z Polečnice začala přetékat přes komunikaci. V jiných částech města voda nezpůsobuje větší problémy.

Předpověď počasí je příznivá, kolem poledního by měl déšť ustat. Během dopoledne se počítá s celkovým srážkovým úhrnem do 5 mm. Stav vody bude i nadále monitorován. Aktuální informace naleznete na stránkách povodňového zpravodajství.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: