aktualizováno 4. 8. 2009

 

Na Polečnici dosažen 2. stupeň povodňové aktivity,
na Vltavě je normální stav

aktualizováno: 4. srpna 2009

Dobrkovice (u viaduktu)Polečnice dosáhla v 10.50 dopoledne 2. stupně povodňové aktivity. Vodní stav Polečnice byl v 11 hodin 140 cm a průtok 28,80 m3/s. Nicméně podle radarových odrazů by mělo skutečně přestat pršet v nejbližších hodinách. Poté bude voda nějakou dobu odtékat.

Ve Vltavě nadále zůstává normální stav vody (aktuální hodnota 153 cm). Průtok Vltavy je 39,30 m3/s. Odtok z Lipenské přehradní nádrže činí standardních 10 m3/s a naplněnost nádrže dosahuje přibližně 89%.

Noční vydatný déšť způsobil, že dnes ráno v 8.00 byl na Polečnici dosažen 1. stupeň povodňové aktivity. Ranní hodnota vody v Polečnici byla 124 cm, hranice pro vyhlášení prvního povodňového stupně je 100 cm. Průtok v Polečnici dosáhl 23,60 m3/s.

Město Český Krumlov v ranních hodinách požádalo Služby města Český Krumlov o pročištění propustku pod komunikací v Dobrkovicích u viaduktu. Zásah techniky byl nutný, voda z Polečnice začala přetékat přes komunikaci. V jiných částech města voda nezpůsobuje větší problémy.

Předpověď počasí je příznivá, kolem poledního by měl déšť ustat. Během dopoledne se počítá s celkovým srážkovým úhrnem do 5 mm. Stav vody bude i nadále monitorován. Aktuální informace naleznete na stránkách povodňového zpravodajství.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov