aktualizováno 23. 9. 2013

Dny evropského dědictví 2013 v Českém Krumlově

aktualizováno 23.9.2013

Dny evropského dědictví (Eurpean Heritage Days) jsou významnou celoevropskou kulturně poznávací, společenskou a výchovnou akcí, jejímiž hlavními cíli jsou zlepšovaní informovanosti o jiných kulturách a ochrana kulturního dědictví v nejširším slova smyslu. V Českém Krumlově se pravidelně setkávají s velkým zájmem. Program, který připravuje město Český Krumlov ve spolupráci s Muzeem stavebních dějin a řemesel, proběhl v letošním roce ve dnech 13. až 15. září. Jako každoročně byl sestaven z exkurzí, komentovaných prohlídek a přednášek pro širokou veřejnost.
Na pátek 13. září byly pro zájemce připraveny komentované prohlídky expozic Zemské výstavy 2013 v Českém Krumlově. Průvodci byli osoby nejpovolanější - samotní autoři výstav. Výstavou Co by, kdyby v Regionálním muzeu provedli ředitel muzea Filip Lýsek a historik Ivan Slavík, výstavou 4 fotografové - 2 země - 1 region v synagoze provedli její kurátoři Ivo Janoušek a Jan Palkovič.

Sobotní a nedělní dopoledne bylo věnováno přednáškám v Muzeu stavebních dějin a řemesel. Návštěvníci se mimo jiné dozvěděli, jak vznikala obnova výmalby Musea Fotoateliér Seidel a synagogy nebo jaké archeologické nálezy vydala řeka Vltava při úpravách koryta.

Víkendová odpoledne proběhla ve znamení exkurzí. Kromě Seidlova muzea a synagogy návštěvníci mohli nahlédnout do běžně nepřístupných míst: objekt Plešivec 115 známý roubenou světnicí z doby renesance, podkroví Horního hradu nebo židovský hřbitov. Židovský hřbitov, o jehož zpřístupnění je v souvislosti se zrekonstruovanou synagogou velkých zájem, byl otevřen v oba víkendové dny od 10 do 17 hodin.

Akce proběhla ve spolupráci se Sdružením historických sídel Čech, Moravy a Slezska. Více informací najdete na www.ckrumlov.cz/ehd2013.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: