aktualizováno 3. 12. 2009

 

Druhý adventní víkend v Českém Krumlově

3. prosince 2009

Druhý adventní týden 02Mikulášská nadílka, aneb čertovské hry s andělskou asistencí a příchodem sv. Mikuláše, Pohádka o hračkách a statečné mamince nebo Zpívání u vánočního stromu - to jsou lákadla druhého adventního víkendu v Českém Krumlově. Kompletní program Adventu a Vánoc 2009 v Českém Krumlově je zveřejněn na www.ckrumlov.cz/advent2009.

Sobota 5. prosince od 17 hodin
Mikulášská nadílka
Náměstí Svornosti se úderem páté hodiny promění v rejdiště čertů, Mikulášů a andělů. Čertovské hry s andělskou asistencí a příchodem sv. Mikuláše představují bohatý program pro děti a jejich rodiče. Na náměstí vystoupí Lakomá Barka, Storm dancers, členové Českokrumlovské scény nebo Antonín Plamínek.

Neděle 6. prosince od 15 hodin
Představení pro děti v Městském divadle - Divadlo MIM - Praha: Vánoční skřítek aneb Pohádka o hračkách a statečné mamince
Nevěříte, že existuje vánoční skřítek? Přijďte se podívat a uvidíte ho na vlastní oči. V neděli odpoledne představí Městské divadlo jedinečnou skládanku loutkového divadla, činohry, nonverbálního divadla a muzikálu. Vstupné je 50 Kč. Podle ředitele městského divadla Jana Vozábala jsou nedělní pohádky branou do světa pohádkových bytostí, tradičních i netradičních adventních bájí a příběhů o Vánocích.
 

Neděle 6. prosince od 17 hodin
Zpívání u vánočního stromu
Přijďte si i letos zazpívat spolu se skupinou Kapka koledy a vánoční písně na náměstí Svornosti.

Pátek 4. prosince - neděle 6. prosince, od 10 do 18 hodinDruhý adventní týden 01
Tradiční vánoční jarmark s nabídkou řemeslných výrobků a oblíbeného vánočního zboží dokreslí krásnou předvánoční atmosféru adventu v Českém Krumlově. Letošní jarmark bude poprvé doprovázen hudbou a zajímavými vystoupeními bez přesného harmonogramu. „K oživení adventních trhů přispějí přátelská setkání a muzicírování českokrumlovských kapel a muzikantů na náměstí," nastínil Vozábal.
„Adventní trhy nebudou pouze o tradičním zboží, vánočních dekoracích, cukroví, či českých koblížcích, ale přijede k nám i prodejce francouzských lahůdek a velkých krájených sýrů ze Švýcarska. Dohromady bude na náměstí kolem 20 stánků. Vánoční nápoje jako punč, svařené víno nebo horká čokoláda provoní i okolní uličky náměstí. Všechny srdečně zvu," sdělila organizátorka trhů Hana Pelzová.

Příští týden se můžete těšit na oslavu svátku svaté Lucie, charitativní koncert ve prospěch dětského domova v Horní Plané, Ježíškův poštovní úřad u zlatého anděla nebo na adventní koncert Duodam. 

Českokrumlovský adventní a vánoční program se každoročně soustředí na víkendy, zejména na neděle. „Jako v předchozích letech, tak i letos se snažíme připravovat většinu programu zejména pro obyvatele Českého Krumlova. Víkendový program v centru města je ideální příležitostí pro setkání místních i občanů z okolních obcí. Je to možnost k procházce vyzdobeným městem a odpočinku od předvánočního shonu, třeba právě návštěvou některé z akcí adventního programu," sdělil ředitel městského divadla Jan Vozábal.

Kompletní program Adventu a Vánoc 2009 v Českém Krumlově najdete na webových stránkách http://www.ckrumlov.cz/advent2009

Generálním partnerem Adventu a Vánoc v Českém Krumlově je Budějovický Budvar, n. p.

Hlavními partnery Adventu a Vánoc v Českém Krumlově jsou Česká centrála cestovního ruchu - Czech Tourism, Schwan Cosmetics CR, s. r. o., Grass Czech, s. r. o.

Partnery akce jsou Raiffeisenbank, a. s. a Hotel Bellevue.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov