aktualizováno 3. 12. 2009

 

Druhý adventní víkend v Českém Krumlově

3. prosince 2009

Druhý adventní týden 02Mikulášská nadílka, aneb čertovské hry s andělskou asistencí a příchodem sv. Mikuláše, Pohádka o hračkách a statečné mamince nebo Zpívání u vánočního stromu - to jsou lákadla druhého adventního víkendu v Českém Krumlově. Kompletní program Adventu a Vánoc 2009 v Českém Krumlově je zveřejněn na www.ckrumlov.cz/advent2009.

Sobota 5. prosince od 17 hodin
Mikulášská nadílka
Náměstí Svornosti se úderem páté hodiny promění v rejdiště čertů, Mikulášů a andělů. Čertovské hry s andělskou asistencí a příchodem sv. Mikuláše představují bohatý program pro děti a jejich rodiče. Na náměstí vystoupí Lakomá Barka, Storm dancers, členové Českokrumlovské scény nebo Antonín Plamínek.

Neděle 6. prosince od 15 hodin
Představení pro děti v Městském divadle - Divadlo MIM - Praha: Vánoční skřítek aneb Pohádka o hračkách a statečné mamince
Nevěříte, že existuje vánoční skřítek? Přijďte se podívat a uvidíte ho na vlastní oči. V neděli odpoledne představí Městské divadlo jedinečnou skládanku loutkového divadla, činohry, nonverbálního divadla a muzikálu. Vstupné je 50 Kč. Podle ředitele městského divadla Jana Vozábala jsou nedělní pohádky branou do světa pohádkových bytostí, tradičních i netradičních adventních bájí a příběhů o Vánocích.
 

Neděle 6. prosince od 17 hodin
Zpívání u vánočního stromu
Přijďte si i letos zazpívat spolu se skupinou Kapka koledy a vánoční písně na náměstí Svornosti.

Pátek 4. prosince - neděle 6. prosince, od 10 do 18 hodinDruhý adventní týden 01
Tradiční vánoční jarmark s nabídkou řemeslných výrobků a oblíbeného vánočního zboží dokreslí krásnou předvánoční atmosféru adventu v Českém Krumlově. Letošní jarmark bude poprvé doprovázen hudbou a zajímavými vystoupeními bez přesného harmonogramu. „K oživení adventních trhů přispějí přátelská setkání a muzicírování českokrumlovských kapel a muzikantů na náměstí," nastínil Vozábal.
„Adventní trhy nebudou pouze o tradičním zboží, vánočních dekoracích, cukroví, či českých koblížcích, ale přijede k nám i prodejce francouzských lahůdek a velkých krájených sýrů ze Švýcarska. Dohromady bude na náměstí kolem 20 stánků. Vánoční nápoje jako punč, svařené víno nebo horká čokoláda provoní i okolní uličky náměstí. Všechny srdečně zvu," sdělila organizátorka trhů Hana Pelzová.

Příští týden se můžete těšit na oslavu svátku svaté Lucie, charitativní koncert ve prospěch dětského domova v Horní Plané, Ježíškův poštovní úřad u zlatého anděla nebo na adventní koncert Duodam. 

Českokrumlovský adventní a vánoční program se každoročně soustředí na víkendy, zejména na neděle. „Jako v předchozích letech, tak i letos se snažíme připravovat většinu programu zejména pro obyvatele Českého Krumlova. Víkendový program v centru města je ideální příležitostí pro setkání místních i občanů z okolních obcí. Je to možnost k procházce vyzdobeným městem a odpočinku od předvánočního shonu, třeba právě návštěvou některé z akcí adventního programu," sdělil ředitel městského divadla Jan Vozábal.

Kompletní program Adventu a Vánoc 2009 v Českém Krumlově najdete na webových stránkách http://www.ckrumlov.cz/advent2009

Generálním partnerem Adventu a Vánoc v Českém Krumlově je Budějovický Budvar, n. p.

Hlavními partnery Adventu a Vánoc v Českém Krumlově jsou Česká centrála cestovního ruchu - Czech Tourism, Schwan Cosmetics CR, s. r. o., Grass Czech, s. r. o.

Partnery akce jsou Raiffeisenbank, a. s. a Hotel Bellevue.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: